loader
“İSRAİL” ÖNCE DARP ETTİ SONRA YIKTI

“İSRAİL” ÖNCE DARP ETTİ SONRA YIKTI

Köklü Değişim Medya

İşgalci “İsrail” güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kenti yakınlarında Filistinli Müslümana ait bir eve baskın düzenledi. Baskında ev sakinleri darp edildi, eşyaları çıkartılıp evleri yıkıldı.

Evi yıkılan Aid Sammur yapığı açıklamada, El Halil'in güneyindeki Beyt el-Bereke bölgesinde 70 yıl önce ailesi tarafından inşa edilen evinden bu sabah önce bir grup Yahudi yerleşimci tarafından zorla çıkarıldığını sonra da evinin “İsrail” askerleri tarafından yıkılmasını izlediğini anlattı.

"Kızını Dövdüler"

Evini basan Yahudi yerleşimciler tarafından darp edildiklerini belirten Sammur, "Kızımı da dövdüler. Belki ayaklarını kırdılar. Şimdi ne durumda bilmiyorum." diye konuştu.

Yahudi yerleşimcilere işaret ederek "Bunlar yakınlık değil, yıkım istiyor." diyen Sammur, baskının ardından eşyalarının çıkartılıp atıldığını ve evinin yıktırıldığını dile getirdi.

Beyt el-Bereke bölgesinde bekçilik yaptığını kaydeden Sammur, yıkılan evinin yaklaşık 70 yıl önce ailesi tarafından inşa edildiğini ifade etti.

El Halil'in güneyinde 40 dönümlük bir alan olan Beyt el-Bereke bölgesi, içindeki çeşitli binalar ve 1983'e kadar hizmet veren hastanesiyle, Filistinlilere ait bir toprak olarak biliniyor.

SON HABERLER