loader
“İSRAİL” ÖNCE YARALADI SONRA GÖZALTINA ALDI!

“İSRAİL” ÖNCE YARALADI SONRA GÖZALTINA ALDI!

Köklü Değişim Medya

Yahudi varlığı “İsrail” güçleri, El-Halil kentine bağlı Beyt Ummer beldesinde 17 yaşındaki Filistinli bir genci önce ateş açarak yaraladı, sonra da gözaltına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin Ömer Arafat Zeagig isimli Filistinli genci ateş açarak yaraladığını ve daha sonra gözaltına aldığını bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinli gence Karmei Tzur Yahudi Yerleşkesi civarında ateş açtığını ifade etti. Ayrıca işgal güçlerinin Zeagig’i gözaltına alıp götürdüğünü ve yaralı gencin sağlık durumu hakkında herhangi bir bilgi verilmediğini söyledi.

Filistinli aktivist Muhammed Ayyad Avad, işgal güçlerinin Zeagig’i gerçek mermiyle ayağından yaraladığını ve Ez-Zahr bölgesinde pusu kurarak gözaltına aldığını belirtti.

Avad, işgal güçlerinin yaralı genci devriye aracıyla Yahudi işgal birimine götürdüğünü ve babasının Zeagig’i görmesine izin vermediğini kaydetti.

İşgal güçlerinin dün ayrıca aynı bölgede 17 yaşındaki Rami Refik Muhammed El-Allami isimli genci de gözaltına aldığı, Yahudi işgal biriminin güvenlik sorumlusunun havaya ateş açarak gencin gözaltına alınmasını engellemek amacıyla toplanan Filistinlileri dağıttığı öğrenildi.

SON HABERLER