loader
HİZB-UT TAHRİR FİLİSTİN’DEN “İHANET PLÂNINA” PROTESTO

HİZB-UT TAHRİR FİLİSTİN’DEN “İHANET PLÂNINA” PROTESTO

Köklü Değişim Medya

Hizb-ut Tahrir Filistin, on binlerce Müslümanın katılımı ile ABD Başkanı Trump ve uşaklarının sözde barış planı olarak açıkladıkları yüz yıllık ihanet plânını protesto etti.

ABD ve Yahudi varlığı “İsrail”in sinsi planlarına karşı basın açıklaması yapıldı. Daha sonra çeşitli döviz ve pankartların taşındığı kitlesel yürüyüş gerçekleştirildi.

Yapılan basın açıklamasında; “Kutsal belde Kudüs’ün, ilelebet Yahudilerin egemenliğini hâkim kılmak için sözde anlaşmaların yapıldığı” ifade edildi.  

Açıklamada, “Kudüs, Allah’ın mübarek kıldığı bir beldedir. Kudüs’ün Müslümanlar için Allah’ın mübarek kıldığı bir belde olduğu günden itibaren, Hazreti Ömer’in fethettiği günden itibaren, Müslümanların toprağıdır. O toprak üzerinde söz sahibi olacak olan İslam’dır, Müslümanlardır. Dolayısıyla Müslümanlar dinlerine bağlı oldukları halde, üzerinden yüzyıl geçse de, işgal ve sömürü yaşamış olsalar da batılı kâfirler tarafından asla kontrol edilemeyecekler, İslâmi değerlerine, kutsal beldelerine, İslâm’a olan kıymetlerine daima sahip çıkacaklardır.” denildi.

Basın açıklaması ve yürüyüşe katılan genç, yaşlı tüm Müslümanlar tek bir ağızdan "Kudüs İçin ayağa Kalk" sloganları atarak, İslam beldelerindeki yöneticileri harekete geçmeye davet ettiler.

On binlerce Filistinli Müslümanın katılım gösterdiği yürüyüşte, Hilafet sloganları atılırken gençlerin taşıdığı döviz ve afişlerde şunlar yazıyordu;

- “Trump’ın anlaşması yok hükmündedir.”

- “Aksa, gasıp Yahudi varlığından kendisini arındıracak ordularını bekliyor.”

- “Ömer fethetti, Selahaddin kurtardı, Abdulhamit korudu. Peki, dördüncünüz kim olacak?”

SON HABERLER