loader
HAKKI SÖYLEMENİN BEDELİ: “ZULÜM”

HAKKI SÖYLEMENİN BEDELİ: “ZULÜM”

Köklü Değişim Medya

Diyarbakır Ulu Cami avlusunda sakin kişiliği ile tanınan ve sadece Tevhid’i anlatıp İslam’a davet çalışmaları yürüttüğü için rahatsız olanlar tarafından şikayet edilen Ramazan Böçkün tımarhaneye atılarak susturuldu.

Hristiyan misyonerlerin rahat bir şekilde çalıştığı İslam topraklarında, İslam’ı anlatıp davet çalışmaları yürütmenin bedeli ise zulüm. Cebir ve şiddete bulaşmadan insanlara hakkı anlattıkları için Müslümanlar hala cezaevinde tutuluyor ya da tımarhanelere atılarak toplumdan tecrit edilme yoluna gidiliyor.

Diyarbakır merkezdeki Ulu Camii avlusunda İslam’a davet çalışmaları yürüten Ramazan Böçkün'ün hakkında açılan dava nedeniyle haksız bir şekilde tedavi altına alındığı bidirildi.

Amed Haber'in paylaştığı bilgiye göre, yıllardır bölgedeki tarihi Ulu Camii'nde gönüllü olarak hizmetlerde bulunan ve ziyaretçilere caminin tarihiyle birlikte İslam’ı anlatan Ramazan Böçkün, hakkında açılan bir dava sonucunda hastaneye yatırıldı.

Susturmak İçin Deli Dediler

2016 yılında şikayet üzere gözaltına alınan ve hakkında Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılan Böçkün’ün davası bir buçuk yıl önce 'psikiyatri hastanesinde tedavi edilmesi' şartıyla sonuçlandı.

Davanın sonucuna tepki gösterip "deli" olmadığını ifade eden Böçkün, Bölge Mahkemesine itiraz etti.

İtirazı reddedilen Böçkün, polis ekipleri tarafından zorla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde yatırıldı.

Ancak bölge sakinleri ve Böçkün'ü tanıyan kişiler, olayın gerçek dışı olduğunu, Ramazan Böçkün'ün herhangi bir psikolojik sorununun bulunmadığını  ifade ediyor.

Kimseye bir saldırıda bulunmayan ve sakin kişiliği ile tanınan Böçkün, "Hiçbir suçunun olmadığını" ifade ederken, "İslami çalışmalardan rahatsız olanların şikâyeti üzerine hakkında dava açıldığını" belirtti.

SON HABERLER