loader
GASIP YAHUDİ’YE KARŞI ŞEREFLİ BİR DURUŞ SERGİLEYEN CEZAYİRLİ JUDOCUYA 10 YIL MEN CEZASI

GASIP YAHUDİ’YE KARŞI ŞEREFLİ BİR DURUŞ SERGİLEYEN CEZAYİRLİ JUDOCUYA 10 YIL MEN CEZASI

Köklü Değişim Medya

Gasıp Yahudi varlığı ile normalleşmek için sıraya giren İslam beldelerindeki liderlerin yapamadığını yapıp, izzetli ve şerefli bir duruş sergileyerek “İsrailli” rakibiyle eşleşme olasılığı üzerine 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan çekilen Cezayirli judocuya 10 yıl men cezası verildi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Filistin'e destek vermek, gasıp Yahudi varlığının işgaline ve zulme, uluslararası arenada dikkat çekmek amacıyla “İsrailli” rakibiyle karşılaşmamak için oyunlardan çekilen Cezayirli judocu Nourine, spordan 10 yıl men cezası aldı.

Uluslararası Judo Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Tokyo 2020'de 73 kiloda mücadele ederken organizasyondan çekilen Cezayirli judocu Fethi Nourine ve antrenörü Amar Benikhlef hakkında açıklanan disiplin soruşturması tamamlandı.

Nourine ve antrenörü Benikhlef'in söz konusu eylemiyle olimpiyatları politik ve dini propaganda aracı olarak kullanması gerekçesiyle spordan 10 yıl men cezası verildi.

Tokyo 2020'de “İsrailli” Tohar Butbul ile olası son 32 turu eşleşmesinde karşı karşıya gelmeme kararı alan Nourine ve antrenörü Benikhlef, organizasyondan çekildiklerini duyurmuştu.

Kura çekiminin ardından açıklamada bulunan Nourine, "Filistin'in mücadelesi benim mücadelemden daha büyük" ifadelerini kullanmıştı.

Nourine, yine Tokyo'da düzenlenen 2019 Dünya Şampiyonası'nda aynı gerekçeyle turnuvadan çekilmişti.

 

SON HABERLER