loader
FİLİSTİN KINAMALAR EŞLİĞİNDE İŞGAL EDİLİYOR

FİLİSTİN KINAMALAR EŞLİĞİNDE İŞGAL EDİLİYOR

Köklü Değişim Medya

Gasıp Yahudi varlığının Batı Şeria’yı işgal planına yönelik bir açıklama bulunan İbrahim Kalın, "Dünya bu pervasızlığa dur demeli" ifadesiyle yine diplomatik bir açıklama yayımladı. Dört tarafı İslam beldeleri ile çevrili olan haydut “İsrail”, cılız kınamalar eşliğinde Filistin topraklarını işgal etmeye devam ediyor.   

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın “İsrail”in Batı Şeria’yı işgal planına ilişkin bir açıklamada buundu. “İsrail” işgale devam ederken, ticari ya da ekonomik bir karar almayan Türkiye, cılız kınama mesajları yayımlamaya devam ediyor. Kudüs’ü “İsrail”in başkenti olarak tanıyan ABD’nin dost ve müttefiklerinden oluşan İslam İşbirliği Teşkilatı da (İİT) aynı şekilde kınama mesajları yayımlayarak Yahudi işgaline yeşil ışık yakmaya devam ediyor.

İbrahim Kalın'ın açıklaması şöyle:

"İsrail"de yeni kurulan hükümetin yemin töreninde Batı Şeria’daki yerleşim birimlerini ve Ürdün vadisini ilhak edeceğini açıklaması, "İsrail"in uluslararası hukuku yok sayan işgal politikasının yeni bir adımıdır. Dünya bu pervasızlığa dur demelidir.

Filistin halkını yok sayan hiçbir plan ve girişimin meşruiyeti yoktur. İlhak ve işgal politikalarını doğrudan ya da dolaylı olarak destekleyenler bu suçun ortaklarıdır. Filistin meselesinde sorun işgalin kendisidir.

Kudüs’ün dini, tarihi ve hukuki statüsünü değiştirmeye yönelik adımları da şiddetle reddediyoruz. Kudüs, kırmızı çizgimizdir. Kudüs kutsalımızdır. Kudüs, emanetimizdir. Emanete ihanet eden herkes tarih önünde hesap verecektir.

Filistin toprakları Filistinlilere aittir. Kimsenin onun bir karışını bile birilerine peşkeş çekmeye hakkı yoktur. İslam ülkeleri bu konuda acilen adım atmalı ve "İsrail"in işgal ve ilhak politikasına karşı Filistin halkını ve topraklarını korumalıdır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde Türkiye, haklı ve meşru davasında Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir."

SON HABERLER