loader
BALIKESİR’DE DEPREM: CAN KAYBI YOK

BALIKESİR’DE DEPREM: CAN KAYBI YOK

Köklü Değişim Medya

Dün gece Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde saat 23.14'de 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir, İstanbul, Manisa, Tekirdağ ve Bursa'da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.14'de, Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde 4,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Depremin ardından, 4,3 ve 4 büyüklüğünde iki ayrı artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Bakan Ersoy: Can ve Mal Kaybı Yok

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Balıkesir Valisi ile görüştüğünü aktararak, depremden kaynaklı şu an itibarıyla can ve mal kaybının olmadığını ve bu yönde bir beklentinin de bulunmadığını söyledi.

Kandilli Rasathanesi: Depremin Büyüklüğü 5

Kandilli Rasathanesi Balikesir'in Altıeylül ilçesinde saat 23:14'te meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı.

Balıkesir Valisi Yazıcı'dan Açıklama

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 23.14'te meydana gelen 6 Eylül merkezli depremde herhangi bir hasar bildirimi olmadığını belirterek, "Hastaneye başvuran vatandaşımız da yok. Ekiplerimiz depremin merkezi konumundaki Akçaköy'de. Orada da herhangi bir hasar bildirimi yok" dedi.

Vali Yazıcı, depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Altıeylül merkezli oldu deprem. Şu ana kadar 112, AFAD, itfaiye, 155 ve 156'ya herhangi bir bildirim yapılmadı. Vatandaşlarımız tarafından mağdur olduklarına dair bildirim olmadı Kriz merkezindeyiz. Merkezde olduğu için bazı vatandaşlarımız doğal olarak sokakta. Herhangi bir hasar bildirimi yok. Hastaneye başvuran vatandaşımız da yok. Depremin merkezi konumundaki Akçaköy mahallesinde jandarma ve itfaiye ekiplerimiz bulunuyor. Orada da herhangi bir hasar bildirimi yok" bilgisini paylaştı.

 

 

SON HABERLER