loader
ANTALYA AÇIKLARINDA GÖÇMEN TEKNESİ BATTI: 45 KİŞİ KAYIP

ANTALYA AÇIKLARINDA GÖÇMEN TEKNESİ BATTI: 45 KİŞİ KAYIP

Köklü Değişim Medya

Antalya Kaş açıklarındaki Kerpe Adası yakınlarında içerisinde 45 göçmenin bulunduğu bir teknenin battığı bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı, batan teknedeki göçmenleri kurtarmak üzere arama kurtarma çalışması başlatıldığını duyurdu.

Bölgeye iki fırkateyn yönlendirilirken, Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Kerpe Adası’nın yaklaşık 60 mil güneyinde, içerisinde 45 düzensiz göçmenin bulunduğu bir teknenin batmakta olduğu bilgisi üzerine TCG GELİBOLU ve TCG GÖKOVA fırkateynlerimiz ivedilikle olay yerine intikal etmiş, bölge ‘arama kurtarma sahası’ ilan edilerek çalışma başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca bölgedeki denizcilere yönelik olarak da bildirim yapıldığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında ayrıca “Denizcilere ilanlar yayınlanarak sahada bulunan ticari gemilere arama sektörleri tahsis edilmiştir. Halihazırda Deniz Kuvvetlerimize ait 2 fırkateyn ve 1 deniz karakol uçağı ile olumsuz deniz ve hava şartlarına rağmen arama-kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” bilgisine yer verildi.

SON HABERLER