loader
ALMANYA’DA MÜSLÜMANLAR DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN YÜRÜDÜ

ALMANYA’DA MÜSLÜMANLAR DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN YÜRÜDÜ

Köklü Değişim Medya

Almanya Hamburg’da Müslümanlar, komünist Çin yönetiminin zulmüne maruz kalan Doğu Türkistan’daki kardeşleri için yürüdüler.

Çin yönetiminin açık hava cezaevine dönüştürdüğü, Müslümanlara ibadet etmeyi yasakladığı, camileri yıktığı Doğu Türkistan’daki zulme karşı bugün Hamburg’da bir yürüyüş düzenlendi. Steindamm’da başlayan mitinge yaklaşık 7000 kişinin katıldığı bildiriliyor.

Protesto gösterisinde Müslümanlar komünist Çin yönetimi aleyhine sloganlar atarken, ellerinde “soykırıma son verin” yazan pankartlar taşıdılar.  

Çin Zulmü

Komünist Çin yönetimi açık hava cezaevine dönüştürdüğü Doğu Türkistan’da Müslümanlara ibadet etmeyi yasaklıyor. Müslüman ailelerinin kızlarını Çinli erkeklere evlendiriyor. Organlarını çaldığı Müslümanları ailelerine teslim etmemek için cesetlerini yakarak yok ediyor.

Müslümanların evlerine yatılı Çinli memurlar gönderiyor. Toplama kamplarında işkenceye tabi tuttuğu Müslüman ailelerin çocuklarını yetimhanelerde Çinli gibi yetiştirip asimile etmek için eğitim veriyor. Ayrıca kanaat önderlerini, ozanları, alimleri, hafızları ve ileri gelenleri işkenceyle hücrelerde katlediyor.

İslam beldelerinin yöneticileri bu zulmü sürdüren Çin yönetimine ticari ve siyasi çıkarlar için susup alenen destek veriyor ya da bu zulmün olmadığını söyleyip halkını aldatıyor.

 

 

SON HABERLER