loader
AHLAKSIZ PROGRAMLAR DEVAM EDERKEN RTÜK KENDİNİ SAVUNDU

AHLAKSIZ PROGRAMLAR DEVAM EDERKEN RTÜK KENDİNİ SAVUNDU

Köklü Değişim Medya

Televizyon ekranlarında ahlaksızlığı ve çirkin ilişkileri ifşa ederek yaygınlaşmasına ve normalleşmesine yardımcı olan televizyon kanallarındaki programlar devam ederken, halkın eleştirilerine cevap veren RTÜK, iş başındayım diyerek kendini savundu.

RTÜK, kamuoyunda tepkiye neden olan televizyon programıyla ilgili isim vermeden yaptığı açıklamada, "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır" diyerek alenen zina ve fuhuşun normalleşmesine katkı sağlayan programın halen incelendiği açıklamasında bulundu.

RTÜK'ün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, son günlerde bir televizyon programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulun töhmet altında bırakıldığı ve "RTÜK nerede?" gibi soruların, gerek basın gerekse sosyal medya üzerinden dile getirildiği belirtildi.

Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK'ün, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kaldığı vurgulanan açıklamada, "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadesine yer verildi.

Esra Erol’un ahlaksız yayını sonrası, Twitter’da 'RTÜK nerede' etiketi açılmış ve kamuoyu bu programa tepki göstermişti.

 

SON HABERLER