loader
ADALET BAKANI TWİTTER’DA ADALET ARAYANLARI ELEŞTİRDİ

ADALET BAKANI TWİTTER’DA ADALET ARAYANLARI ELEŞTİRDİ

Köklü Değişim Medya

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının verdiği kararları vicdanen kabul etmeyip, adaleti Twitter’da arayanları eleştirdi. Gül, "Sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum, burada kurallar işler" diyerek vicdanları rahatsız eden kararlara imza atan, alt ve üst mahkemeler olarak kendi içinde kaos yaşayan yargıyı savundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Hakimevi'nde düzenlenen "5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya üzerinden kendisine yönelik çağrılara değinen Gül, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum" dedi.

Gül, "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz" diyerek vicdanları rahatsız eden işleyişi savundu.

Kimsenin adalet bakanından bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemeyeceğini söyleyen Gül, "Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim" çıkışında bulundu.

Uzun süredir beklenen ekonomi ve hukuk alanındaki reformlara da değinen Gül, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır" açıklamasında bulundu.

“Yargının Yanlış Kararı Elbette Var”

Adalet Bakanı olarak, aynı zamanda bir hukukçu olarak bu tür tarz ve yaklaşımı kabul etmesinin mümkün olmadığına vurgu yapan Gül, bazı kararları ise şöyle eleştirdi:

"Yargının eksik, yanlış kararı yok mu? Elbette vardır, benim de eleştirdiğim, 'bu nasıl karar?' dediğim yüzlerce karar sayabilirim. Haklı ve doğru bulmadığım kararlar vardır. Bazı dosyalarda tutuklama mümkün, hatta gerekliyken bu yola başvurulmadığını görüyoruz. Bazılarında ise tam tersi tutuksuz yargılama yeterli iken, kamu vicdanını yaralayıcı kararlara rastlıyoruz. Kaynar kazanı döküyor serbest kalıyor, süt kazanına giriyor tutuklanıyor."

 

 

SON HABERLER