loader
AÇIZ ÇIĞLIĞINA, MEMURDAN “GEBER” CEVABI

AÇIZ ÇIĞLIĞINA, MEMURDAN “GEBER” CEVABI

Köklü Değişim Medya

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “çocuklarımız aç” diyen anneye “geber” diyen ve büyük tepki toplayan İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay’ın görevden alındığını duyurdu.

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, koronavirüs salgını nedeniyle "Çocuklarımız aç, evde nasıl kalalım?" diyen anneye "Geber" yanıtını vermişti. Gelen tepkiler üzerine paylaşımını silen Nail Noğay ayrıca sosyal medya hesabını da kapatmıştı.

Konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada "Dün sosyal medyada vatandaşımıza yönelik ifadeleriyle gündeme gelen İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevinden alındı. Noğay hakkında Bakanlık nezdinde soruşturma başlatıldı" bilgisi paylaşıldı.

Bakanlıktan Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından bu sabah olayla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı'nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir. Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez.

Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

SON HABERLER