loader
ABD YİNE ALDATIYOR

ABD YİNE ALDATIYOR

Köklü Değişim Medya

Dünya çapında, verdiği sözü tutmamasıyla ve imzaladığı anlaşmalardan çekilmesiyle tanınan ABD ile işbirliğini sürdüren Türkiye, yeni bir Menbiç süreci ile karşı karşıya olduğunu itiraf etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD ile güvenli bölge konusunda açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, "ABD'nin oyalama sürecine girmek istediğini görüyoruz. Atıldığı ya da atıldığı söylenen adımlar kozmetik adımlardır. İşbirliğinden sonuç çıkmazsa bu bölgelere gireriz" dedi.

Daha önce de Menbiç’te aldatıldığını itiraf eden Türkiye, 1,5 yıldır da Fırat’ın doğusu için “bir gece ansızın gelebiliriz” tehditlerini tekrarlamaya devam ediyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Karadağ Dışişleri Bakanı Srdjan Darmanovic ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Fırat'ın doğusunda ABD ile birlikte güvenli bölge oluşturulmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD'nin oyalama sürecine girmek istediğini görüyoruz. Atıldığı ya da atıldığı söylenen adımlar kozmetik adımlardır. İşbirliğinden sonuç çıkmazsa bu bölgelere gireriz. ABD Münbiç'te verdiği sözleri tutmamıştır. İkinci bir Münbiç olmaması için uyarılarımızı yaptık" dedi.

"Kıbrıs'ta Sonuç Odaklı Çözüme Gitmemiz Lazım"

Kıbrıs'ta olası müzakerelerle ilgili bir soruya da cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her zaman çözümü destekledik. Laf olsun diye müzakere yapmanın anlamı yok. Kıbrıs'ta sonuç odaklı çözüme gitmemiz lazım" dedi.