loader
MÜSLÜMANLAR, BOLU CEZAEVİ ÖNÜNDE ‘28 ŞUBAT SON BULSUN!’ DEDİ

MÜSLÜMANLAR, BOLU CEZAEVİ ÖNÜNDE ‘28 ŞUBAT SON BULSUN!’ DEDİ

Köklü Değişim Medya

MAZLUMDER’in organizasyonuyla bir araya gelen çeşitli İslâmi cemaat, kitle ve STK temsilcileri ile 28 Şubat mağdurlarının yakınları, Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.

MAZLUMDER Başkanı Ramazan Beyhan’ın konuşmasıyla başlayan basın açıklaması, MAZLUMDER Genel Sekreteri Avukat Kaya KARTAL’ın cezaevinde görüştüğü mahpusların (Ömer USTAHÜSEYİNOĞLU, Velit BİLEN, Tamer ASLAN, Eyüp BOZKURT, Salih BAYTAP, Sabri AKTAŞ, İrfan ÇAĞRICI, Gülsan AYDIN, Can ÖZBİLEN, Osman ERDEMİR, Necdet YÜKSEL, Cemil ŞAHİN) mesajlarını okumasıyla devam etti.

Mahpus yakınlarından; Salih BAYTAP’ın ağabeyi Şevket BAYTAP, Ahmet ŞAT’ın ablası Zeynep DURMAZ birer konuşma yaptılar. Zeynep DURMAZ, Cumhurbaşkanı’na seslenerek; “Hani Cumhurbaşkanımız demişti ya, ‘Dicle’nin kıyısında bir kurt kuzuyu kaparsa bunun sorumlusu bizleriz.’ Cumhurbaşkanım! Kardeşim ve onun gibi olanlar 24 yıldır içerdeler ve kurtlar tarafından kapıldılar. Sizler nerdesiniz? Nerde bu adalet?” diye haykırdı.

Gazeteci-Yazarlar Hakan ALBAYRAK, Yakup KÖSE, Mehmet Ali TEKİN ve Tayyar TERCAN da “Son 28 Şubat Olsun” taleplerini dile getirdiler.

Mustazaflar Cemiyeti adına Mehmet EŞİN, Köklü Değişim Dergisi adına Süleyman UĞURLU, Fatih Akıncıları Onursal Başkanı Mehmet ŞAHİN ve dün akşam Kuzey Irak’taki cezaevinden Türkiye’ye getirilen ve cezaevine gönderilen Şahımerdan SARI Hocanın yakını ve talebesi Hacı Ali DOĞAN birer konuşma yaptılar.

Süleyman UĞURLU konuşmasında; 28 Şubat’ta Müslümanlara karşı açılan “Müslümanlar hala içerdeyse ve 105 Hizb-ut Tahrirli Müslümana 660 yıl ceza veriliyorsa bin yıl süreceği söylenen ‘topyekûn savaş’ hala bitmemiş demektir. İktidar –ki herşey onun elinde- bu savaşın bittiğini bize göstermesi lazım. Çok basit: herşey hakkında KHK çıkartılıyor. Bunda da çıkartılabilir, bunda da bir düzenleme yapılabilir. Yeter ki istesinler. Yeter ki bize bu savaşın bittiğini, bin yıl sürmediğini göstersinler. Ama maalesef Müslüman mahpuslar cezaevinden çıkmadığı sürece biz bu savaşın bittiğine inanmayacağız.” dedi.

Son olarak MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı Ali ÖNER’in basın açıklaması metnini okuması sonrası grup dağıldı.


Basın Açıklaması metni:•Mahpus Salih BAYTAP’ın Annesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sesleniyor

•Gazeteci Mehmet Ali TEKİN duygularını ifade ediyor•Köklü Değişim temsilcileri ve okurlarından bir grup da destek için Bolu Kapalı C.İ.K. önündeydi. 

SON HABERLER