loader
KRİ̇PTO PARALARIN İSLÂM’A GÖRE HÜKMÜ NEDİ̇R?

KRİ̇PTO PARALARIN İSLÂM’A GÖRE HÜKMÜ NEDİ̇R?

Köklü Değişim Medya

Süleyman Uğurlu, Siyasi Bakışlar programında kripto paranın vakası ve İslâm'ın sanal paralar hakkındaki hükmü konularına açıklık getirdi.

Kripto paralar son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Ancak son günlerde yaşanan olumsuz gelişmeler insanların aklında kripto paralar hakkında soru işaretleri oluşturdu. Kripto para borsası Thodex’te işlemler durduruldu, sahibi yüklü bir parayla yurt dışına kaçtı, kullanıcılar hesaplarına erişemedi, kurucu ve çalışanlarından gözaltı ve tutuklamalar yapıldı. Yine bir başka kripto para platformu olan Vebitcoin’e ulaşılamadı, hesaplar bloke edildi ve kripto paraların yurt dışına transfer edildiği ortaya çıktı. Dolayısıyla yaşanan bu gelişmeler, “sanal paranın” işleyişi ve denetimi konusunu yeniden gündeme getirdi. 

Kripto paralar hakkındaki soruları cevaplayan Süleyman Uğurlu, kripto paranın vakası, Türkiye’de sanal paralara yönelik herhangi bir yasal düzenlemenin olup olmadığı ve kripto para hakkında İslâm’ın hükmü konularına açıklık getirdi.

Uğurlu şunları söyledi:

___

Programın tamamı:

SON HABERLER

Hakkımızda

Sahih İslamî fikirlerin doğru algılanmasını, taşınmasını ve en önemlisi de yaşanmasını esas almış bir kuruluştur. Bu cihetle Köklü Değişim, İslam’ın fikri ve siyasi yönünü toplum nezdinde var edebilmek için İslami bir bakış açısıyla olaylara bakmayı ve İslami çözümler ortaya koymayı amaç edinmiştir.

Köklü Değişim, Suskunluğun Kırılma Noktası…

İletişim Bilgilerimiz

Mithatpaşa Cad. 47/B
Kızılay/ANKARA
Tel: 0312 229 77 91
Faks: 0312 229 77 92
e-Posta: bilgi@kokludegisim.net
e-Posta: kddergi@hotmail.com