loader
ABD’NİN ORTADOĞU’YA İHRAÇ ETTİĞİ TERÖRÜN HESABI 7 TRİLYON DOLAR

ABD’NİN ORTADOĞU’YA İHRAÇ ETTİĞİ TERÖRÜN HESABI 7 TRİLYON DOLAR

Köklü Değişim Medya

ABD, katlettiği milyonlarca Müslümanın değil, sömürdüğü petrol kaynakları için harcadığı 7 trilyon doların yasını tutuyor.

ABD Başkanı Trump, bugüne kadar Ortadoğu ile ilgili süreçler için 7 trilyon dolar harcadığını belirterek, "Bu büyük bir hata, ama durum bu." değerlendirmesini yaptı.

Beyaz Saray'da ABD'nin 2019 yılı bütçesine ilişkin açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu'da bugüne kadar çok büyük harcamalar yaptıklarını bildirdi.

Trump, "Birkaç ay öncesindeki son hesaplara göre Ortadoğu'da 7 trilyon dolar harcadık. 7 trilyon dolar. Büyük bir hata, ama durum bu. Ve bugün Ortadoğu, oraya pek de akıllıca olmayan bir şekilde 17 yıl önce girdiklerinden daha kötü durumda. Çok üzücü bir durum." ifadelerini kullandı.

Başkan olmadan önceki seçim kampanyası döneminde ABD'nin Irak'ı işgal etmesini "büyük bir hata" olarak nitelendiren Trump, ülkesinin Ortadoğu'ya askeri olarak fazla müdahil olmasından da şikayet ediyordu.

ABD Ortadoğu’nun Kaynaklarını Sömürdü

Kapitalizm ideolojisini İslam coğrafyasına zorbalıkla dayatan, Ortadoğu’nun yeraltı ve yerüstü kaynaklarını sömüren ABD, demokrasi getiriyorum diyerek girdiği her ülkeye, zulüm, yağma, kaos, sömürü ve gözyaşından başka bir şey getirmemiştir. Trump, Ortadoğu’nun 17 yıl önce işgale başladıkları günden daha kötü durumda olduğunu söyleyerek, aslında gerçekleştirdikleri vahşeti itiraf ediyor.

Afganistan ve Irak’ta müttefiklerinin yardımı ile milyonlarca Müslümanı katleden ABD, bugün Suriye’yi de katliam listesine ekledi. Şehirler tarumar ediliyor, camiiler, hastaneler, pazar yerleri bombalanıyor, şehirlerin alt yapıları yok ediliyor. Yemen’den, Libya’ya, Afganistan’dan, Suriye’ye yani tüm dünyaya terör ihraç ediyor.

ABD’nin bugün harcadığı 7 trilyona sızlanması, planların gecikmesine bağlı olarak hesabın şaşması ve kârdan zarar etmenin verdiği hüzünden başka bir şey değil.

Katledilen masum bebeklerin en ufak bir değeri yok gözlerinde. ABD harcadığının kat be kat fazlasını sömürmeden çıkacağı bir toprağı asla işgal etmez. ABD bugün 7 trilyon dolar harcadığını iddia ediyor. Oysa İslam topraklarından bu tutarın yüzlerce katını sömürmüştür ve hala sömürmeye devam ediyor. 

SON HABERLER