loader

Ramazan Bayramınız İzzetli Günlere Bir Müjde Olsun!

 

Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik. 24 Haziran seçimlerinin hemen bayramın akabinde olması münasebetiyle Ramazan ayında da her seçim öncesinde olduğu gibi yine bol bol vaat dinledik, dinliyoruz. İlginç olan ise, iktidar partisinin de 16 yıldır yaptıklarını anlatacak yerde muhalefet partileri gibi vaatlere sarılması…

Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim: uğruna kavgaların yapıldığı, her türlü yalanın sarf edildiği, partilerin programında öncelikli olarak altını çizdikleri, balkon konuşmalarının ilk mesajı olan “laiklik ve demokrasi”, -iddia edildiği gibi- insan hakları, eşitlik, adalet, refah, huzur ve güven ortamını sağlayacak bir yönetim değildir. Söylenenler, toplumu aldatmadan ibarettir. Eğer bir toplumda ekonomik adalet yoksa hiçbir alanda adalet sağlayamazsınız; asgari ücretli kaç lira alıyor, bir vekilin maaşı kaç lira?

Tüm insanlığa ve özelde İslâm ümmetine geçmişte olduğu gibi bugün de izzetli, onurlu ve güven içinde yaşamı sağlayacak olan İslâm ve onun cihanşümul yönetim sistemi Râşidî Hilâfet olacaktır. Ancak Türkiye başta olmak üzere Afrika, Orta Doğu, Biladu’ş-Şam gibi İslâm topraklarında Hilâfet’in hayatta ikamesi için sadece “iyi niyet” ve “istek” yetmez… Müslümanlar olarak bunun için gece-gündüz herkes, kendi imkânları nispetinde var gücüyle çalışmalı, desteklemeli ve bu doğru fikrin arkasında durmalıdır. Nasıl ki, orucu, namazı farz biliyor ve ciddiyetle bu farziyeti yerine getirmek için ısrarla ikame ediyorsak, Hilafet’i de aynı ciddiyette farz bilmeli ve onun ikamesi için çalışmalıyız…

Gençler, yaşlılar, babalar, anneler, bacılar, kardeşler velhasıl Müslümanlar olarak gelin, bu Ramazan Bayramını gerçek bayramlara dönüştürmek için Allah’ın emrine imtisal edelim… Bu dini üstün ve hâkim kılmak için fedakârlık göstererek içtenlikle çalışanlar ile birlikte çalışarak Ramazan’ı uğurlayalım. Kararlı davranalım. Bir sonraki bayramı, Hilâfet çatısı altında geçirmek için cehdimizi artıralım, azimlerimizi bileyelim…

وَاذْكُرُواْ إِذْ أَنتُمْ قَلِيلٌ مُّسْتَضْعَفُونَ فِي الأَرْضِ تَخَافُونَ أَن يَتَخَطَّفَكُمُ النَّاسُ فَآوَاكُمْ وَأَيَّدَكُم بِنَصْرِهِ وَرَزَقَكُم مِّنَ الطَّيِّبَاتِ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

O vakti hatırlayın ki siz yeryüzünde güçsüz ve zayıf idiniz. İnsanların sizi kapıp götürmesinden korkuyordunuz. Derken Allah sizi barındırdı, yardımıyla destekledi ve sizi temiz şeylerden rızıklandırdı ki şükredesiniz. (Enfal 26)

Muhakkak ki, bayram sevincinin kemale ermesi için siyasi, ekonomik, sosyal, eğitim vb. hayatın her sahasında İslâm’ın hâkim kılınması Müslümanların vazgeçilmezidir… Hepimizin bildiği ve kabul ettiği, İslâm'ın başlangıcından beri “Hak ve batıl” arasında her zaman bir mücadele olduğu gerçeğidir. Peygamberimiz Muhammed SallAllahu Aleyhi ve Sellem’den, batıla karşı kesintisiz mücadeleyi ve -saldırı her ne şekilde olursa olsun- İslâm’ı tebliğ ederken ki duruşundan, nasıl bir üslup takınmamız gerektiğini öğreniyoruz. Onun gayesi, hakkı diğer tüm fikirler üzerinde hâkim kılmaktı.

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ ۚ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

“De ki: Hak geldi, bâtıl zail oldu (yok oldu). Muhakkak ki bâtıl yok olacaktır (yok olmaya mahkûmdur).” (İsra-81)

Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı Müslümanlara Allah’ın bir lütfudur… Bu mübarek ay ve bu mübarek bayramlarda Allah Subhânehu ve Teâlâ’dan; “Sykes-Picot” bayraklarını yırtıp Türkiye ve diğer Müslüman ülkelerde fitne ve bozgunculuk çıkaran sömürgecileri kovacak, İslâm Risâleti’ni hidayet ve nur olarak tüm dünyaya taşıyacak olan Hilâfet Devleti’nin kurulmasını temenni ve niyaz ederim.

Şüphesiz ki, Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın zafer ve hâkimiyet vaadi, Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in de Nübüvvet metodu üzere Râşidî Hilâfet müjdesi gerçekleşince bayramlarımız gerçek bayram olacaktır.

Hilâfet, adalet devletidir ki kulları kullara kulluktan kurtaracak, insanlığın özlediği adaletli hayatı uygulamalarıyla gösterecektir. Hilâfet Devleti’nde fetihler durmaksızın devam edecek, Müslümanlar, bayram ve fetihlerde “Allahu Ekber, Allahu Ekber” tekbirleriyle yeri göğü inleteceklerdir.

Allah’tan başka ilah yoktur!

Vaadi ve kuluna yardımı haktır!

Allah’tan başka ilah yoktur!

Zafer Allah’tandır!

Güçlü orduları ile tek başına kâfirleri hezimete uğratacak yalnızca O’dur!

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutlar, bu bayramın oruçlular için bir sevinç, Müslümanların vahdeti için bir vesile olmasını temenni ederim.

Allah Subhânehu ve Teâlâ sizin ve bizim ibadetlerimizi kabul ve makbul eylesin…

@KadirKasikci_         

Yazarın Tüm Makaleleri İçin Tıklayınız