NULL
loader
Âlimler Ve Yöneticiler Arasında İslâm

Âlimler Ve Yöneticiler Arasında İslâm

Âlimlerin yokluğu fikrî zafiyete, fikrî zafiyet devletimizin kaybına yol açmıştır. İşte bugün beldelerimiz tarumar edilip Müslümanlara her türlü zulüm reva görülüyorsa hakikat peşinde koşan, hakikati haykıran âlimlerin ve tebaasını Allah’ın emaneti olarak gören yöneticilerin eksikliğindendir.

Bu kitabın yayınlandığı şu içinde yaşadığımız dönemde Türkiye’de yaşananlar bu kitabın önemini bir kat daha arttırmıştır. Bir âlim ve bir yönetici arasındaki çirkin çekişme, taraf olmasak dahi bizleri bir Müslüman olarak utandırmış ve gerçek âlimlere, gerçek yöneticilere ne kadar da muhtaç olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.

Elinizdeki bu kitabı diğer kitaplardan ayıran en önemli özelliği, yazarının yöneticilere karşı duruşudur. AbdulAziz el-Bedrî, Hizb-ut Tahrir ile birlikte çalışmış ve yöneticilere dalkavukluk yapmadığı için şehit edilmiş kıymetli bir âlimimizdir. Saray âlimi olmayı kabul etmediği için türlü zulümlere maruz bırakılmış ve nihayetinde o çok sevdiği Rabbine kavuşmuştur.

Köklü Değişim olarak böyle bir kitabın okuyucuyla buluşmasını sağlamak bizler için onur verici bir durumdur. Zira bu kitaptan çıkartacak çok ama çok dersler vardır.

 

Gayret bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

وَقُلِ اعْمَلُواْ فَسَيَرَى اللّهُ عَمَلَكُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ وَسَتُرَدُّونَ إِلَى عَالِمِ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

De ki, çalışın! Çalışmanızı Allah da Rasulü de Mü’minler de göreceklerdir. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah’a döndürüleceksiniz de O size yapmakta olduklarınızı haber verecektir. (Tevbe 105)

Ve’s Selam…


Sipariş etmek için:

0 312 229 77 91