loader
Kalkınma Yolunda İnsan

Kalkınma Yolunda İnsan / Ercan Tekinbaş

Kalkınma ancak insanın hayattaki varlığının mânâsını öğrendikten sonra meydana gelir ki böylece hayat hakkında doğru mefhumlar olsun. Yani ta ki alakalarını nasıl düzenleyeceğini, davranışını nasıl sınırlandıracağını, kaçınılmaz ve mutlaka diğer insanlarla veya diğer canlı varlıklarla veya muhtaç olduğu maddi eşyayla olan açlıklarını nasıl doyuracağını bilsin. O, bir insandır ve diğer insanlarla, diğer yaratıklardan başka ümmetlerle uçsuz bucaksız bu kâinat içerisindeki dünya üzerinde birlikte yaşar. Eğer yaşadığı bu hayat hakkında, bu hayatı ve bu hayattaki konumunu tanıma hakkında bir bakış açısı olmazsa, insanlarla veya diğer canlı varlıklarla veya ihtiyacını veya doyumunu gideren eşyalarla nasıl muamele eder?...
Bu nedenle hayattaki varlığının mânâsı hakkındaki cevabı önce olmalıdır. Bütün bu eşya hakiki bilgiye dayanmalıdır. Yani insan, canlı varlıklar ve kâinat hakkında esasi bir fikri olmalıdır. Yani bütün bu eşya hakkında kapsamlı esasi bir fikri olmalıdır. Bu esasi fikir, fikri için bir kaide, bu hayat hakkındaki mefhumu için bir hareket noktası ve her davranışı veya ilişkisi için de bir düzenleyici olur. Bu, eğer hakikaten kalkınmak ve Allah Azze ve Celle’nin ona ikram ettiği makama yani insanlık seviyesine yükselmek istiyorsa böyledir. O, Allah Azze ve Celle’nin kendisine bahşettiği akıl sayesinde hayati cisminin oluşumlarından yani maddi veya unsuri oluşumda diğer varlıkların müşterek oldukları hususlardan yükselir.

Basım Yılı : Ağustos 2007
Teknik Özellikler : 192 s.
9.5 cm. x 13.5 cm. Karton Kapak
Isbn : 978-975-6274-20-0
Orjinal Dili : Türkçe
Ücretinin hesabımıza yatırırıldığını gördükten sonra almış olduğunuz kitabı bize bildirdiğiniz adresinize posta yolu ile ulaştıracağız.
Posta ücretleri tarafımıza aittir.
Fiyatlarımıza KDV dahildir.
Yurt İçi İçin:
Ahmet Sivren 191 18 03 Posta Çeki Hesabı
Yurt Dışı İçin:
Ziraat Bankası Başkent Şubesi
TR93000100 1683-47475782-5001
Swift-TCZBTR2A

 
Sipariş etmek için:
 
0 312 229 77 91