loader
YARGIDAN ANTALYA’DAKİ ZULME DEVAM KARARI

YARGIDAN ANTALYA’DAKİ ZULME DEVAM KARARI

Köklü Değişim Medya

Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi Antalya'da da fikrî ve siyasi olarak İslâmi davet çalışması yürüten , cebir ve şiddete bulaşmadığı emniyet ve istihbarat raporlarıyla ispatlanan ayrıca Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararlarına rağmen Hizb-ut Tahrir’e yönelik zulüm sürdürülüyor.

Alınan hukuksuz mahkeme kararını, Twitter’da #YargıZulmüAntalyada başlığı altında kınayan Müslümanlardan tepki yağıyor.

Geçtiğimiz hafta Antalya’da gözaltına alınan 14 masum Müslümandan 11’i sırf fikir ve düşünceleri yüzünden çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Emniyet ve istihbarat raporlarında herhangi bir şiddet olayına bulaşmadığı yalnız fikri çalışmalar yürüttüğü belirtilmişken ve Anayasa Mahkemesi’nin defalarca hak ihlali kararına rağmen resmi Hizb-ut Tahrir’e yönelik hukuksuzluk alt mahkeme ve kolluk kuvvetleri tarafından sürdürülüyor.

Sırf baskı ve zulümle hayırlı işlere imza atan ve Müslüman halkın teveccühüne mazhar olan Hizb-ut Tahrir’i yıldırmak ve sindirmek için yapılan bu süreç beyhude bir çabadan ibaret. Zira Hizb-ut Tahrir daha önce de bu tip zulümlere maruz kalmasına rağmen hayra çağırmaya ve Müslümanların derdi ile dertlenmeye devam etmişti.

Avukat Mustafa Kocamnanbaş Dava Hakkında Konuştu

Avukat Mustafa Kocamanbaş dava hakkında şu bilgileri paylaştı:

Dosyayı açan savcı Hizb-ut Tahrir hakkında suç örgütü tanımlaması kullanıyordu, ayrıca İslam’a göre suç olan zina gibi bazı hükümlerin Hizb-ut Tahrir tarafından da suç olarak kabul edilmesi savcıyı rahatsız etti, ifadeler bir kişi için ortalama 15 saat sürdü, savcı ise kimseyi detaylı dinlemeden mahkemeye sevk etti, mahkemedeki bayan hakim tüm sunulan emsal karar ve savunmalara rağmen 11 kişiyi tutukladı, mahkeme hakimi de Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararı vermesine ve terör örgütü olmadığı kararına rağmen sürekli Hizb-ut Tahrir hakkında suç örgütü tanımlamasını kullandı.”

Avukat Mustafa Kocamanbaş, yarın karara itiraz edeceğini de açıkladı.

Mahkeme tarafından tutuklanan kardeşlerimizin isimleri şöyle:

Abdussamet Dönmez, Alaattin Dönmez, Cenap Karadaş, Devran Malgir, Erhan Memi, Güray Dursun, İbrahim Güler, Limar Osmanov, Osman Osmanov, Şiyar Yaman, Tayfun Kocabaş.

Adli Kontrol ile Serbest kalanlar:

Hanefi Deniz

Resul Karadaş

Savcılıktan Serbest Kalan:

Sümer Türker

Müslüman kardeşlerimize reva görülen bu zulmün bir an evvel son bulmasını ve şu sıkıntılı süreçte insanlara hayrı götürmekten başka dertleri olmayan bu dava erlerinin bir an evvel serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.

#YargıZulmüneDurDe

SON HABERLER