27 Mayis 2018 - 12 Ramazan 1439
Tunceli'de Helikopter Düştü
2017-04-18 15:01:36 | Ajanslar | Tunceli'de Helikopter Düştü
İçinde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın bulunduğu helikopter ile irtibat, kalkıştan 10 dakika sonra kesildi. Tunceli Valisi, ‘Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmektedir’ dedi.

Köklü Değişim Medya

Alınan bilgiye göre, göre Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile irtibat Tunceli’nin Pülümür ilçesindeki kalkışından 10 dakika sonra kesildi. Tunceli Valiliği, helikopterde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın bulunduğunu bildirdi. Valilik açıklamasında, "Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmektedir" denildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada şu şekilde:

"18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Skorsky tipi polis helikopterinden kalkışından yaklaşık 10 dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde (7) Polis Memuru (1) hakim, (1) Astsubay ve (3) mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir."

Diyarbakır'dan kalkan helikopter ile yoğun sis ve yağmurun olduğu Ovacık'ın Çambulak Mevkii'nde irtibat kesildiği belirtildi.


Yorumlar

SON HABERLER