loader
SİYASİ BAKIŞLAR'DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK YARGI ZULMÜ KONUŞULDU

SİYASİ BAKIŞLAR'DA MÜSLÜMANLARA YÖNELİK YARGI ZULMÜ KONUŞULDU

Köklü Değişim Medya

Değişim TV ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Siyasi Bakışlar’ın Cuma günkü programında, Müslümanlara yönelik bitmeyen yargı zulümleri, Şahımerdan Sarı hoca ve Hizb-ut Tahrir yargılamaları konuşuldu. Araştırmacı-Yazar Yusuf Yavuzkan tarafından hazırlanıp sunulan programın stüdyo konuğu Araştırmacı-Yazar Yasin Babayiğit idi. Ayrıca 1100 günü aşkın bir süredir Kuzey Irak Erbil’de tutuklu bulunan Mütefekkir Âlim Şahımerdan Sarı Hoca’nın avukatı Hüseyin Kurşun da Gaziantep’ten canlı bağlantı ile programa katıldı.

Av. Kurşun, Şahımerdan Sarı Hoca’nın ilkeli davet çalışmalarının olduğunu kısaca ifade ettikten sonra bu çalışmalarının mevcut rejimin baskısına, dolayısıyla çeşitli kovuşturma, soruşturma ve tutuklamalara maruz kaldığını söyledi.

Avukat Hüseyin Kurşun, uzun süre hükümlü olarak cezaevinde kaldıktan sonra Şahımerdan Hoca’nın kendisine yapılan hukuksuzluklardan kurtulmak adına Kuzey Irak’a gittiğini ve orada da bir takım haksız ve hukuksuz muamelelere maruz kaldığını; 1100 günü aşkın bir süredir Erbil’de tutuklu bulunan Hoca hakkında henüz herhangi bir duruşmanın dahi yapılmadığını söyledi.

Araştırmacı-Yazar Yasin Babayiğit de Şahımerdan Sarı Hoca’nın şahsiyeti hakkında izleyicilere bilgi verdi. 

Şahımerdan Sarı Hoca ve Hizb-ut Tahrir yargılamaları üzerinden dile getirilen Müslümanlara yönelik yargı zulmünün dile getirildiği programın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

SON HABERLER