18 Ocak 2018 - 30 Rebiü'l-Ahir 1439
#21DoğuTürkistanlı Muhacirin Bir Kısmı Serbest Bırakıldı
2017-08-19 17:06:01 | Köklü Değişim Medya | #21DoğuTürkistanlı Muhacirin Bir Kısmı Serbest Bırakıldı
Köklü Değişim Medya’nın sıkça gündeme getirdiği ve kamuoyunun yakından takip ettiği #21DoğuTürkistanlı mazlumdan bir kısmı, bugün itibariyle serbest bırakıldı.

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın sıkça gündeme getirdiği ve kamuoyunun yakından takip ettiği #21DoğuTürkistanlı mazlumdan bir kısmı, bugün itibariyle serbest bırakıldı.

Allah’ın izni, bazı yöneticilerin girişimi, davayı takip eden Avukatların emekleri, gözaltı olayını yakından takip eden Aktivistlerin çalışmaları ve siz duyarlı Müslümanların desteğiyle “Geri Gönderme Merkezi’”nde tutulan muhacirlerin bir kısmı serbest bırakıldı.

Kırgızistanlı bir anne ve biri kalp hastası olan 4 çocuk, hala Pehlivan Köy “Geri gönderme merkezinde” tutulmakta.

Onlar için desteklerimizi sürdürelim. Kırgızistanlı anne ve biri kalp hastası olan 4 çocuğun da en kısa sürede salıverilmelerini talep ediyoruz.

#21DoğuTürkistanlı Müslümana Haksız Gözaltı Kararı

Mayıs 2017’de, Zeytinburnu’nda #21DoğuTürkistanlı çoğu kadın ve çocuklardan oluşan toplam 21 Müslüman, TEM ekipleri tarafından IŞİD operasyonu adı altında evlerinden alınarak sınır dışı edilmek üzere Zeytinburnu karakoluna götürüldü. Karakola götürülenlerin çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturuyor. Gözaltına alınanlar pasaportlu, Türkiye’de oturma izni ve ikameti olan kişiler. Gözaltına alınanların nerdeyse tamamı kadın ve çocuk ve çoğunun oturma izni var.

Gözaltına alınan 21 Doğu Türkistanlı Müslüman, sınır dışı edilmek üzere Kırklareli Pehlivan Köyü “Geri Gönderme Merkezi”ne gönderilmişlerdi. Kamuoyunda ciddi bir tepki ile karşılanan bu karar akabinde dün verilen yeni bir kararla sınır dışı işlemi geçici olarak durdurulmasına karar verilmişti.


Yorumlar

SON HABERLER