loader
SEBZE VE MEYVEDEN SONRA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ AÇILIMI

SEBZE VE MEYVEDEN SONRA TEMİZLİK ÜRÜNLERİ AÇILIMI

Köklü Değişim Medya

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, muhalefetin hayat pahalılığı ile eleştiri yağmuruna tuttuğu iktidar, tanzim satış mağazaları açılımını, temizlik ürünlerini de satarak genişletmeyi düşünüyor. Vatandaş bu çalışmaların bir makyaj olması ve ötelenen zamların daha ağır bir şekilde seçimlerden sonra uygulanmasından endişeli.

İstanbul ve Ankara'da belediyeler, hükümetin enflasyonla mücadele planı kapsamında düşük fiyattan gıda satışına başladı. Erdoğan, benzer bir uygulamanın temizlik ürünleri için de hayata geçirileceğini duyurdu.

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri, hükümetin açıkladığı enflasyonla mücadele planı kapsamında kurduğu tanzim satış noktalarında düşük fiyattan sebze meyve satışına başlarken, sosyal medyada, oluşan kuyruklar, 70’li yıllardaki tüp ve şeker kuyruklarına benzetilerek eleştirildi.

İstanbul'da İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in katılımıyla ilk satış Bayrampaşa’da yapıldı. Başlatılan projeyle ilgili konuşan Baraçlı, "Tanzim satış uygulamamız sabah saat 10 ile akşam 19 arasında yapılacak. Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacak uygulamayı ilk başta yedi sebze ile başlatacağız. Satışlarımıza toptan alınıp stoklama yapılmaması için üç kiloluk sınırlama getirdik" açıklamasında bulundu.

İBB, kurulan mobil noktalarda şu an domates, biber, salatalık, soğan, patates, elma ve portakal satıyor.

İBB Genel Sekreteri Balaçlı, "Bu çalışmanın devamlılığı vatandaşlarımızın talebine bağlı olarak sürecek. Bu mallar Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanacak. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile sürekli temas halinde olacağız. Bu noktada tarım kredi kooperatifleriyle birlikte bu malları temin ediyoruz. Bu malların tonları da talebe göre değişecek. Satış noktalarında ürünler bitmeye yaklaştığında depomuzdan temin edeceğiz. Lojistik tedbirlerimiz her daim olacak" ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise kentteki 15 ayrı yerde tanzim satış noktası kurdu.

Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda vatandaşlara uygun fiyatta sebze satışı için harekete geçti. Başkent’te ilk etapta 15 noktaya kurulan Halk Sebze Tanzim Satış Çadırları, bugünden itibaren ürün satışlarına başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Keçiören ilçesindeki bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediyelerin kurduğu tanzim satış noktalarının açılmasına değindi. Söz konusu noktalarda fiyatların neredeyse yarı yarıya inmiş durumda olduğunu belirten Erdoğan, "Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz" açıklamasını yaptı.

SON HABERLER