loader
ŞANLIURFA’DA KUDÜS EYLEMİNE KATILAN MÜSLÜMANLAR KAFESLE ÇEVRİLDİ

ŞANLIURFA’DA KUDÜS EYLEMİNE KATILAN MÜSLÜMANLAR KAFESLE ÇEVRİLDİ

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya’nın Türkiye genelinde gerçekleştirmiş olduğu “Kudüs-Medine-Kur’an, Kutsallarını Koru Müslüman” başlıklı basın açıklamasına Şanlıurfa’da emniyetten kafesli engel.

Köklü Değişim Medya Şanlıurfa Temsilciliği’nin 13.05.2018 Pazar günü düzenlemiş olduğu “Kudüs-Medine-Kur’an, Kutsallarını Koru Müslüman” başlıklı basın açıklamasına karşı emniyetin aldığı utanç verici kafesli önlemi kamuoyunda hayretle karşılandı. Her fırsatta özgürlük ve fikir hürriyetinden bahsedilirken, Şanlıurfa’da alınan bu önlemler kamuoyunda “İsrail” askerlerinin Kudüs’te Müslümanlara karşı aldığı önlemlere benzetildi.

Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi Said Doğan Yaşananları Anlattı

“Köklüdeğişim Değişim Medya Şanlıurfa Temsilciligi olarak 13.05.2018 tarihinde düzenlediğimiz basin aciklamasi icin 09.05.2018 tarihinde valiliğe bildirimde bulunduk. Olumlu ya da olumsuz herhangi bir şekilde bize geri dönüş olmadı. Basın açıklamasını yapacağımız yere vardığımızda emniyet güçlerinin bölgeyi telden bir kafes ile çevreleyip sadece bir noktadan giriş yeri bırakmış olduklarını gördük. O bölgede daha önce bizler de dahil bir çok kez basın açıklamaları yapıldığı ve böyle bir uygulamanın olmadığını belirtmemize rağmen güvenliği gerekçe göstererek telden barikatları kaldırmadılar.

Yetkililerle yaptığımız görüşmelerde çok çirkin bir manzaranın oluştuğunu belirtmemize rağmen uygulama değişmedi. Katılım gösteren Müslümanlar bir noktadan üstleri aranarak  telden barikatların içine alındı ve basın açıklamasını bu şekilde gercekleştirebildik. Barikatların etrafında toplanan halka da emniyet personeli dağılmaları yönünde defalarca sözlü müdahalede bulundu.

İslam Ümmetinin kutsallarının çiğnendiği bu dönemde, Müslümanlar olarak tepkimizi göstermek isterken böylesi bir muameleyle karşılaşmak bizleri çok şaşırtmış ve aslında yetkililerin bizler gibi düşünmediğini ve aynı duygulara sahip olmadığını tekrar göstermiştir.”

Mahmut Kar’dan Uygulamaya Eleştiri

Konuyla iligili sosyal medyadan bir paylaşım yapan Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü ve Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar,  “Bu muamele ile mi Türkiye Yönetimi Kudüs'ü koruyacak?” diyerek uygulamayı eleştirdi.

Aynı Muamele Bugün Tekrarlandı

Bugün aynı yerde Kudüs ile alakâlı basın açıklaması yapmak isteyen Şanlıurfa STK kuruluşlarına da emniyet aynı muameleyi göstererek ikinci utanca imza attı.

SON HABERLER