loader
RUS SAVAŞ UÇAKLARI İDLİB’İN GÜNEYİNDE KATLİAM GERÇEKLEŞTİRDİ

RUS SAVAŞ UÇAKLARI İDLİB’İN GÜNEYİNDE KATLİAM GERÇEKLEŞTİRDİ

Köklü Değişim Medya

Rusya, İdlib’teki sivil katliamlarına bugün yenisini ekledi. Okuldaki öğrencilerin hedef alındığı saldırıda, yaşları 7-9 arasında değişen 16’sı çocuk , 20 sivil hayatını kaybetti.

Rus uçakları İdlib'de çocukları vurdu: En az 20 ölü

Rusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib güney kırsalında düzenlediği hava saldırısında en az 20 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Rusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib güney kırsalında düzenlediği hava saldırısında en az 20 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi. 16'sı çocuk en az 20 sivil öldü.

Yaşları 7-9 arasında olan çocukların en küçüğü 3 yaşında. Çocuklar, Beyaz Baretliler adlı sivil savunma ekibinin 5 saatlik çalışması sonucunda enkaz altından çıkarılabildi.

Yerel kaynaklar ve Suriye sivil savunma biriminin aktardığı bilgilere göre, İdlib'in güney kırsalındaki Serakib ilçesine bağlı Kefer Battih köyünde Rusya'ya ait savaş uçakları tarafından düzenlenen hava saldırısında 16'sı çocuk en az 20 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Rus savaş uçaklarının öğrencilerin okul çıkışını hedef aldığı belirtilen hava saldırısında ölenler arasında 3 kadın da bulunuyor. 

SON HABERLER