loader
RONALDO BİLE SURİYELİ ÇOCUKLARA UMUT VERİRKEN YÖNETİCİLERİMİZ YURTLARINI TERKETMEYE ZORLUYOR

RONALDO BİLE SURİYELİ ÇOCUKLARA UMUT VERİRKEN YÖNETİCİLERİMİZ YURTLARINI TERKETMEYE ZORLUYOR

Köklü Değişim Medya

Suriye'nin Duma kentinde yaşanan kimyasal saldırının ardından, dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Cristiano Ronaldo'nun Suriye mesajı sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

Ronaldo, tüm dünyanın gözü önünde 8 yıldır katliama uğrayan, şehirleri fosfor, napalm, kimyasal ve varil bombalarıyla yok eden katil Esed rejimine karşı masum Suriye halkının safında yer alarak İslam beldelerinin başındaki yöneticilerin yapamadığını tek başına yaptı. Ronaldo Suriyeli çocuklara umut verip sizin safınızdayım derken, İslam beldelerindeki yöneticiler, Suriye halkını yurtlarını terk etmeye zorlayıp, şehirlerin zalim Esed rejimine teslim edilmesine yardım ederek bu zulme göz yumdu.

Merhaba bu mesajım Suriye’deki çocuklar için. Çok fazla acı çektiğinizi biliyorum. Ben ünlü bir futbolcuyum ama gerçek kahramanlar sizlersiniz. Umudunuzu kaybetmeyin ! Tüm dünya sizinle. Sizi önemsiyoruz. Yanınızdayım.”

Yardımsever Kişiliği İle Tanınıyor

Portekiz Euro 2016’da sürpriz bir şampiyonluk kazanmıştı ve bu başarı sebebiyle futbolculara 275 bin Euro prim ödenmişti. Portekizli yıldız Ronaldo, bu primin tamamını kanserli çocukların tedavisi için bağışladı. Ancak bu Ronaldo’nun tek seferlik yaptığı bir cömertlik değil. 2012’de de Altın Ayakkabı ödülünü açık arttırma ile satan Ronaldo, elde edilen 1,5 milyon Euro’yu Filistinli çocuklara bağışlamıştı. 2014’teki Ramazan ayında ise Filistinli çocuklara 2 milyon Dolar yardımda bulundu.

SON HABERLER