21 Ocak 2018 - 4 Cemaziye'l-Evvel 1439
Muhalifler İdlib Kırsalında İlerlemeye Devam Ediyor
2018-01-13 13:50:03 | Ajanslar | Muhalifler İdlib Kırsalında İlerlemeye Devam Ediyor
Tahriru'ş Şam Heyeti'ne bağlı muhalif grupların İdlib güney kırsalında en az 7 köyü daha Rusya-İran destekli Esed rejiminden geri aldığı bildirildi.

Köklü Değişim Medya

Tahriru'ş Şam Heyeti'ne bağlı muhalif grupların İdlib güney kırsalında en az 7 köyü daha Rusya-İran destekli rejim koalisyonundan geri aldığı bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib'in güneydoğu kırsalında Rusya ve İran destekli Esed güçleri ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Bölgeden aktarılan son haberlere göre, muhalifler rejim koalisyonu karşısında büyük bir ilerleme katletti.

Muhalifler tarafından dün bölgede başlatılan ikinci saldırı dalgasında, İdlib'in güney kırsalındaki en az 7 köyün daha rejim güçlerinden geri alındığı bildirildi.

Öte yandan HTŞ grubunun İdlib güneydoğu kırsalında rejim güçlerinin ana savunma hatlarından birisine yönelik dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen bomba yüklü araç saldırısında, Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim güçlerinden çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı aktarıldı.

Muhaliflerin bölgedeki karşı saldırıları devam ederken, birçok köy ve beldenin rejime bağlı güçlerden geri alınması için hazırlıkların devam ettiği bilgisi kaydedildi.

Muhalifler açısından sahada olumlu gelişmelerin yaşandığını, ancak yapılan operasyonların sağlıklı bir şekilde kamuoyuna duyurulabilmesi için haberlerin tamamının paylaşımı konusunda sansür uygulandığı ifade edildi. 


Yorumlar

SON HABERLER