26 Mayis 2018 - 11 Ramazan 1439
Muhacir Kardeşlerimize Sınır Dışı Zulmü Siyasi Bakışlar’da Konuşuldu
2017-05-13 18:30:38 | Köklü Değişim Medya | Muhacir Kardeşlerimize Sınır Dışı Zulmü Siyasi Bakışlar’da Konuşuldu
21 Doğu Türkistanlı Müslüman’ın gözaltına alınması ve Çin’e iade için Kırklareli Geri Gönderme Merkezi’nde bekletilmesi meselesi özelinde Muhacirlere yönelik sınır dışı zulümleri Siyasi Bakışlar programında değerlendirildi.

Köklü Değişim Medya

Doğu Türkistan’da Çin zulmünden Türkiye’ye sığınan çoluk-çocuk 21 Doğu Türkistanlı kardeşimiz, bir haftayı geçkin bir süre önce sınır dışı edilmek üzere Kırklareli Pehlivan Köyü Geri Toplama Merkezi’ne gönderilmişlerdi. Kamuoyunda ciddi bir tepki ile karşılanan bu karar akabinde dün verilen yeni bir kararla sınır dışı işleminin geçici olarak durdurulmasına karar verildi.

Özellikle sosyal medya üzerinden kardeşlerimizin uğradıkları zulmü duyurmak amaçlı açılan tag’ler halkımız tarafından yoğun ilgi gördü ve Twitter gibi birtakım sosyal medya araçlarında trend topic (TT) oldu. Bazı haber ve tartışma programlarında da yer verilen bu elim hadise en son Siyasi Bakışlar programında da gündem edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boraltan Köprüsü’nde Ruslar tarafından şehit edilen Azeri kardeşlerimizi iade eden CHP yönetimini eleştirdiği video görüntüsünün ardından Moderatör Yusuf Yavuzkan, program konuklarından Yasin Babayiğit’e konu hakkındaki görüşlerini sordu. Babayiğit, bu sınır dışı hadisesinin ilk olmadığını, daha önce de nice muhacir kardeşimizin sınır dışı edildiğini ifade etti. Bu konunun muhatabının hükümet olduğunu söyleyen Babayiğit, kardeşlerimize yönelik bu zulümlerin bir an önce son bulmasının yolunun İslam ideolojisini bir yönetim nizamı olarak belirlemekten geçtiğinin altını çizdi.

Önemine binaen Siyasi Bakışlar programında konunun işlendiği bölümü sizlerle paylaşıyoruz:


Yorumlar

SON HABERLER