27 Mayis 2018 - 12 Ramazan 1439
Mahmut Kar'dan Karalama Haberlere Cevap
2016-12-21 14:48:12 | Köklü Değişim Medya | Mahmut Kar'dan Karalama Haberlere Cevap
Suriye ayaklanması başladığı günden bugüne rejim yanlısı yayınlarıyla öne çıkan sol-paralel haber siteleri ve kafası karışık yazarlar, iftira ve karalama haberlerine devam ediyorlar.

kokludegisim.net

Hizb-ut Tahrir Türkiye, 06.12.2016 tarihinde Halep ve Arakan'da yaşanan katliamlara dikkat çekmek için "Halep Arakan Yanıyor" isimli bir kampanya başlattığını duyurmuştu. Yanan ateşin sönmesi, devam eden zulmün dinmesi ve mazlum Müslümanların yardım çağrılarına icabet edilmesi için özelde yöneticileri ve güç sahiplerini genelde ise tüm Müslümanları sosyal ve siyasi duyarlılığa davet ettiğini açıklamıştı. Devam eden kampanya kapsamın da Kayseri ilimiz de yaşanan terör eylemiyle birlikte “Ülkede terör, Halep’te Katliam” başlığı altında ayrıca; basın açıklaması ve yürüyüşler gerçekleştirmişti.

Suriye ve özellikle Halep’te yaşanan içler acısı durum, tüm vijdan sahibi insanların yüreğini sızlattı. Halep’te yaşayan yaklaşık 200 bin insanın katliamına sessiz kalmamak için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yüzbinlerce insan eylemler yaptı. Öyle ki; Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde dahi kampanyalar başlatıldı. Cuma Hutbelerinde Halep konusu ve yaşanan katliamlara dikkat çekildi. Tüm Müslümanlar kimisi eylemleriyle, kimisi dualarıyla, kimisi de gece namazlarıyla elinden gelenleri ortaya koydu.

Bu minvalde Amerika adına vekalet savaşı yürüten Rusya ve İran’ın Ankara ve İstanbul’daki temsilciliklerinde de eylemler yapılarak tepki gösterildi. Gerek Elçilik önünde, gerekse Konsolosluk önünde hiçbir kimseye zarar verilmedi.

Ancak 19.12.2016 tarihinde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki bir resim sergisi açılışı sırasında saldırı düzenlendi. Büyükelçi saldırı da öldü. Elçi’yi vuran kişi de güvenlik güçlerince öldürüldü.

Yaşanan bu olay üzerine ideolojik saplantısından çıkamayan sol çevre ve kafası karışık yazarlar; “karalama haberlerle, eylem yapanları hedef göstermeye” başladılar. Aynı çevre Büyükelçiye saldırı olmadan önce de yapılan eylemleri eleştirerek; “Halep katliamına karşı ne denli “insancıl” baktığını” gösteriyordu.

İşte o hedef gösteren haber ve paylaşımlar:

Hürriyet Gazetesi Yazarı Akif Beki ise bugünkü makalesinde “Vekâlet savaşını Ankara'ya sıçratanlar” başlıklı bir yazı yazdı. Akif Beki, yazdığı makalede kafasının karışık olduğu gözüküyor. Beki, söz konusu yazısında; “Hizb-ut Tahrir’in Ankara’da ABD Elçiliği önün de eylem yapmak istemesiyle neyi amaçladığını” sorgulamış.

Makale’nin ilgili bölümde Beki;

ELÇİLİKLER ÖNÜNDE KARIŞIK ALGI İŞLERİ

İkinci olay şu…

Hizb-ut Tahrir adlı cemaatten bir grup cuma günü Ankara’da eylem yaptı.

Halep’te katledilen kurbanlar için gıyabi cenaze namazı kılıp tekbirler eşliğinde ABD Büyükelçiliğine yöneldiler.

Yürüyüşleri polis engeline takıldı.

Ama kendi çaplarında dikkatleri Rusya yerine ABD ye çektiler.

Şimdi fotoğrafı önümüze koyup bakalım amaç gerçekten katliamdan sorumlu olanın kapısını mı işaretlemek?

Yoksa hedef şaşırtmak mı?

Amaç Rusya’yı mı korumak İran’ın rolünü mü kamufle etmek?

Bu grup ne Rus’çu nede İran’cı biliniyor hâlbuki…

Üçüncüsü ise…

İran, Rus Büyükelçinin vurulduğu gün Ankara’daki Büyükelçiliklerini hedef alan Halep protestolarına tepki gösterdi.

Türkiye’nin Tahran Büyükelçisini dışişleri bakanlığına çağırarak rahatsızlık bildirdiler…..

Bu suikast motivasyonuyla karanlık bağlantıları ve karar vericileri ile mutlaka aydınlatılmalı.

Kim hedef şaşırtmakla görevli, kim katliam gibi bir suçu karatmaya, kim kullanmaya çalışıyor, kim gerçek suçluyu saklayıp perdelemekle muvazzaf…

Akif Beki’nin yazdığı makaleye, Hizb-ut Tahrir Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar sosyal medya Twitter’dan cevap verdi.

İşte Kar’ın verdiği o cevaplar;


Yorumlar

SON HABERLER