26 Mayis 2018 - 11 Ramazan 1439
Köklü Değişim Medya Siyaset Atölyesi’nin 7. Semineri Yapıldı
2017-05-15 17:54:31 | Köklü Değişim Medya | Köklü Değişim Medya Siyaset Atölyesi’nin 7. Semineri Yapıldı
Köklü Değişim Medya Siyaset Atölyesi’nin 7. Semineri, Ankara’da Araştırmacı-Yazar Süleyman Uğurlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Medya

Köklü Değişim Medya, 15 günlük periyotlarla Ankara-İstanbul dönüşümlü olarak düzenlediği Siyaset Atölyesi’nin 7. Seminerini, Ankara’da Köklü Değişim Medya Genel Merkezi konferans salonunda gerçekleştirdi.

Araştırmacı-Yazar Süleyman Uğurlu’nun, “Toplumsal Savrulma ve Devrim” başlıklı bir sunum gerçekleştirdiği seminer, izleyicilerimizin sorularının ardından sona erdi.

Süleyman Uğurlu, sunumuna, “Toplumsal savrulma” ile neyin anlaşılması gerektiğini ifade ederek başladı.

Toplumsal savrulmayı; “Batı toplumlarında yaşanan” ve “İslam coğrafyasında yaşanan” olmak üzere iki farklı açıdan değerlendiren Uğurlu, Batı’da yaşanan savrulma biçiminin yansımalarını, “Kaos”, “Yakıp yıkma”, “Kendi kendine adalet arama”, “Kendisine sunulan çözüm önerilerini çaresizce kabul etme” şeklinde sıraladı.

“Fikir ve duyguların birbirinden ayrışması” şeklinde başlıklandırılan İslami ümmetteki savrulmanın yansımalarını ise; “Kişilik bozuklukları”, “Davranışlarda çelişki”, “Hareket kabiliyetinin azalması, donukluk”, “Sorunlar karşısında çözüm üretememe”, “Ani duygusal çıkışlar”, “İçinde bulunduğu durumun vahametini çözememe”, “Kendisine sunulan çözüm önerilerine karşı isteksizlik” olarak ortaya koyan Uğurlu, bu başlıklar çerçevesinde konuyu detaylandırdıktan sonra sürecin “Devrim”e nasıl evrildiğini de ortaya koydu. Tarihten Devrim örnekleri ve nihayet İslamî Devrim’in nasıl gerçekleştiğini ifade eden Uğurlu, Devrimin kaçınılmaz bir süreç olduğunun altını çizdi.

 


Yorumlar

SON HABERLER