loader
KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ “SİYASET ATÖLYESİ” ŞANLIURFA’DA!

KÖKLÜ DEĞİŞİM MEDYA ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ “SİYASET ATÖLYESİ” ŞANLIURFA’DA!

Köklü Değişim Medya

İlk çalışmasını bu yılın Ocak ayında yaptığımız Siyaset Atölyesi seminerlerinin yeni dönem programları 2 Aralık 2017 tarihinde İstanbul’da başlamıştı.

Çoğu Müslüman nezdinde hatalı bir şekilde algılanan siyaset, insanların işlerinin güdülmesi yani yürütülmesidir. Dolayısıyla insanların işlerinin güdülmesi meselesi, her toplumu ve özellikle de Müslümanları ilgilendirir. Bu minvalde, günümüz cari demokratik politika merkezli anlaşılan siyaset kavramının insanımıza doğru bir şekilde izah edilmesi elzem olmaktadır.

Bu gerekliliğin bir neticesi olarak ortaya çıkan "Köklü Değişim Siyaset Atölyesi" çalışmalarını; sahih İslamî siyasetin ne olduğunu ortaya koymak, Müslümanlarda ve özellikle Müslüman gençlikte Türkiye ve İslam dünyasında gelişen siyasî olaylara İslam nazarı ile bakmayı sağlamak, “reel politika” diye adlandırılan Demokratik, Laik zeminde yapılan konjonktürel siyasetin kirliliğini ifşa etmek ve gelecek için Müslüman siyasetçilerinin yetişmesine katkı sunmak, şeklinde özetleyebiliriz.

Yeni dönemde ikincisini düzenleyeceğimiz Siyaset Atölyesi programının bilgileri aşağıdaki gibidir:

Konu: Müslümanların İhtiyacı Olan Siyasi Mefhumlar

Konuşmacı: İlyas Kösem

Yer: Köklü Değişim Medya Şanlıurfa Temsilciliği - Divanyolu Caddesi 1347. Sokak Kardeşler İş Hanı Kat:1 No:1 Şanlıurfa

Tarih ve Saat: 09.12.2017 Cumartesi - 20.00

SON HABERLER