25 Mart 2018 - 8 Recep 1439
Köklü Değişim Kadın Kolları, ‘Ramazan ve Kur'an’ Programı Düzenledi
2017-05-15 13:19:27 | Köklü Değişim Medya Kadın Kolları | Köklü Değişim Kadın Kolları, ‘Ramazan ve Kur'an’ Programı Düzenledi
Köklü Değişim Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Ramazan ve Kur'an’ programı hanımların yoğun katılımıyla dopdolu geçti.

Köklü Değişim medya

Köklü Değişim Kadın Kolları tarafından ilan edilen "Ramazan ve Kur'an" programı hanımların yoğun katılımıyla dopdolu geçti. Kalpleri Ramazan heyecanıyla coşturan, bir an evvel Ramazan’a kavuşma özlemiyle sarmalayan, muhabbet dolu saatler yaşandı.

Hanımların yoğun ilgi gösterdiği program Gülnaza hocamızın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kübra Duman’ın zaman zaman şiirlerle, zaman zaman kısa anlatılarla sunduğu duygu dolu programda ayrıca Ramazan’ın önemini anlatan kısa bir video da sunuldu.

"Karanlıklar içinde yolunu kaybetmiş, istikbalinden ümitsiz, insanlığın yolunu aydınlatan, dünya ve ebediyet âleminde kurtuluş ve mutluluk haberi getiren en büyük müjdedir Kur'an. Her yılın baharı da Ramazan ayıdır. Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem buyurdu ki: "İnsan Ramazan ayının faziletini bilseydi, yılın her ayının Ramazan olmasını isterdi" diyerek ilahiyatçı yazar Esma Gül Kar hanımefendiyi taktim etti. Ramazan ve Kur'an konulu konuşmasında Esma Gül Kar şu hususlara değindi:

"Rabbimizin kullarına verdiği büyük bir fırsattır Ramazan-ı Şerif.” Zira Ramazan ayı içerisinde; geçmiş günahlardan arınmak, Rabbimizin rızasına mazhar olmak ve sırat-ı müstakimde sabit kalmak için büyük fırsatlar barındırmaktadır.

Ramazan kullar için bir kurtuluş reçetesi ve cennetin anahtarıdır. Aynı zamanda Ramazan ayı kulların kendilerini muhasebe etmeleri gereken, hata ve günahlarından dolayı tövbe istiğfar etmeleri gereken sınırlı bir zaman dilimidir. Ramazan ayında kazanılan güzel hasletler bütün bir yıla yayılmalıdır. Aynı zamanda “Ramazanın ehemmiyeti Kur’an-ı Hakim’in o ayda indirilmiş olması ve Kur’an’da bin aydan (takribi 83 yıl) daha hayırlı olan Kadir Gecesinin Ramazan-ı Şerif de bulunması hasebiyledir” dedi.

Özellikle kadınlar olarak Ramazan ayının son on gününü ve bilhassa Arefe gününü bolca ibadetle geçirmeye dikkat etmemiz gerektiğini, bizlere Ramazan’dan umduğumuz asıl değerleri kazanmamız ve kaçırmamamız için gerekli olduğunu da nasihat etti.

Program Gamze Gürsoy hocamızın, misafirlerin "Âmin" nidalarıyla katıldığı duygu dolu duasıyla son buldu...

Programımıza, uzaktan yakından katılan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.


Yorumlar

SON HABERLER