27 Mayis 2018 - 12 Ramazan 1439
John Kerry: “LGBTI Toplumunun Hep Yanında Oldum”
2017-01-11 13:20:40 | ABD Büyükelçiliği - Köklü Değişim Medya | John Kerry: “LGBTI Toplumunun Hep Yanında Oldum”
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Bakanlık, çalışanlar ve başvuruda bulunanlara yönelik cinsel temelli geçmiş ayrımcılık için özür diledi.

Köklü Değişim Medya

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, görevi yakında devredecek olan Dışişleri Bakanı John Kerry’nin açıklamasını yayımladı. Açıklamada şöyle denildi;

İnsan haklarına olan saygının bütün bireyler için geçerli olması çerçevesinde, kariyerim boyunca, Dışişleri Bakanlığı yaptığım süre de buna dâhil olmak üzere, LGBTI toplumunun hep yanında oldum. LGBTI mensupları, Dışişleri Bakanlığı’nın saygın üyeleri ve değerli meslektaşlarımız olarak, ülkemize hizmet için çalışıyor. Geçtiğimiz yıllarda bakanlık, LGBTI çalışanlarının ailelerinin, diğer çalışanların aileleriyle eşit derecede korumaya sahip olması için ısrarcı olmuştur. 2015 yılında, LGBTI haklarının bütün dünyada daha fazla ilerletilmesi için, ilk defa LGBTI İnsan Hakları Özel Temsilcisi atadım.

Geçmişte, 1940’lara kadar geriye gidildiğinde ve onu takip eden on yıllarda Dışişleri Bakanlığı, çalışanlara ve başvuruda bulunanlara karşı cinsel eğilime dayalı ayrımcılık yapan, onları istifaya zorlayan veya başvurularını değerlendirmeye almayan kamu ve özel işverenler arasında bulunuyordu. Bu tür davranışlar, bugün olduğu gibi o zaman da yanlıştı.

Bakanlık adına, geçmişte bu tür uygulamalardan etkilenenlerden özür diliyorum ve bakanlığımızın, LGBTI toplumu üyeleri de dâhil bütün çalışanları kapsamayı ve çeşitliliğe bağlılığını bir kez daha teyit etmek istiyorum. 

Yorum: İnsanı, hayatı ve kâinatı mahveden, insanlığın zenginliklerine sömürmek amaçlı bakan Kapitalist ideolojinin bayraktarı kâfir ABD’nin Dışişleri Bakanı’ndan da insanlığı ifsat eden LGBTİ sapıklığına dair böylesi bir bakış, gayet normaldir.

İnsanların fıtratını bozmaya yönelik olarak insanlar nezdinde legalleştirilen LGBTİ sapıklığının insanlara pazarlanmasında başrol oynayan sömürgeci kafir devletleri ve zihniyeti, Rabbimiz şu kelamıyla bizlere haber vermiştir:

وَاِذَا تَوَلّٰى سَعٰى فِي الْاَرْضِ لِيُفْسِدَ ف۪يهَا وَيُهْلِكَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَۜ وَاللّٰهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ

“İş başına geçti mi yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak, ekini ve nesli helak etmek için koşar. Allah ise bozgunculuğu sevmez.” (Bakara Suresi 205)


Yorumlar

SON HABERLER