loader
“İSRAİL” GAZZE’YE SALDIRDI: HAMİLE ANNE VE BEBEĞİ ŞEHİT OLDU

“İSRAİL” GAZZE’YE SALDIRDI: HAMİLE ANNE VE BEBEĞİ ŞEHİT OLDU

Köklü Değişim Medya

“İsrail”, topraklarına 70 roket atıldığı iddiasıyla abluka altındaki Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerini savaş uçaklarıyla vurdu; hamile anne ve 1.5 yaşındaki bebeği şehit oldu.

Açıklamada, atılan roketlerin sadece 4'ünün “İsrail”e ait hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği, büyük kısmının da boş arazilere düştüğü ifade edildi.

“İsrail” Saldırısında Filistinli Anne Ve Bebeği Şehit Oldu

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, “İsrail”in Gazze'nin orta kesiminde yer alan El-Caferavi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, İnas Muhammed İhmaş (23) isimli hamile kadın ile 1,5 yaşındaki bebeği Beyan'ın şehit olduğunu, eşi Muhammed'in ise yaralandığını duyurdu.

Dün Akşamdan Bu Yana 12 Filistinli Yaralandı

Kudra ayrıca, dün akşamdan bu yana düzenlenen saldırılarda yaralanan Filistinlilerin sayısının 12'ye yükseldiğini belirtti.

“İsrail” ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Gazze'de 12 bölgenin hava saldırılarıyla vurulduğu ifade edilmişti. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen saldırılarda bir Filistinli şehit olmuş, 6 Filistinli yaralanmıştı.

Liberman Ordu Komutanlarıyla Bir Araya Geldi

“İsrail” Savunma Bakanı Avigdor Liberman ise Gazze sınırında artan gerginliğin ardından konuyu değerlendirmek üzere ordu komutanlarıyla bir araya geldi.

Öte yandan görgü şahitlerinin verdiği bilgiye göre, “İsrail” uçakları 3'ü Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait askeri bölgelere olmak üzere Gazze'nin farklı bölgelerine en az 4 hava saldırısı düzenledi.

 “İsrail” ordusu akşam saatlerinde Gazze'den sınırda çalışan bir iş makinesine ateş açıldığını ileri sürerek, Gazze'nin doğusunda Kassam Tugayları'na ait bir hedefe tankla saldırı düzenlemişti.

6 Filistinli Yaralandı

“İsrail”in, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine düzenlediği hava saldırısında 6 Filistinli yaralandı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırıda yaralanan 3 kişinin Gazze'nin batısındaki Şifa Tıp Kompleksi'ne, 1 kişinin de Gazze'nin orta kesiminde bulunan Deyr el-Belah kentindeki Şuheda el-Aksa Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.

SON HABERLER