loader
İSLÂMİ CAMİAYA VERİLEN CEZALARDAN “KUMPAS” ÇIKTI

İSLÂMİ CAMİAYA VERİLEN CEZALARDAN “KUMPAS” ÇIKTI

Köklü Değişim Medya

28 Şubat ürünü olan ve Şahımerdan Sarı Hoca’nın hâlâ zindanda tutulmasına dayanak oluşturan uyduruk ‘Vasat Örgütü’ davasının baştan sona "FETÖ" tezgâhı olduğu tescillendi. Şahımerdan Sarı Hoca ve 14 arkadaşına toplamda 100 yıl hapis cezası verilmesini hukuksuz kararla onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı’nın "FETÖ"cü çıkmasından sonra, cezayı veren yerel mahkemenin de başkan dâhil bütün üyelerinin "FETÖ"den tutuklandığı ortaya çıktı. Vasat kumpasçılarının, İslâmi camiaya yönelik diğer davalarda da başrolde olduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ofisine böcek yerleştirilmesi skandalına karıştıkları tespit edildi.

Yargılayanlar Terörist

19/11/2011 tarihli kararda; Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zeka Kayalı, üyeler Müslüm Uzun, İrfan Yıldız ve Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel’in imzası bulunuyordu. Vasat davasında Şahımerdan Hoca ve arkadaşlarını ‘terör’den mahkûm eden Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 34488 sicil no’lu başkanı Zeka Kayalı, "FETÖ"nün 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından tutuklanarak cezaevine konuldu. Terör bağlantıları deşifre olan Zeka Kayalı, meslekten ihraç edildi.

Hizb-ut Tahrir Davasında da Aktif Rol Aldılar

Vasat kumpasında rol alan hâkimlerden 39757 sicil no’lu Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Müslüm Uzun da "FETÖ" ile ilişkisi nedeniyle tutuklandı, meslekten atıldı. Yerel mahkemenin 41039 sicil numaralı diğer üyesi İrfan Yıldız, Fetullah Gülen’in elebaşılığını yaptığı alçak "FETÖ" örgütüne mensubiyeti nedeniyle önce ihraç edildi sonra cezaevine konuldu.

Vasat dosyasının kumpasçılarından Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel de "FETÖ"cü. 39744 sicil no’lu savcı Ahmet Mithat Temel Fetullahçı ihanet şebekesinin cübbeli militanı olduğu gerekçesiyle kanlı 15 Temmuz darbe kalkışmasının püskürtülmesinin ardından cezaevine tıkıldı. Ayrıca, Müslüman yürekleri zindanlarda çürütmeyi hedefleyen Vasat Davası’nın kumpasçıları Zeka Kayalı ile birlikte "FETÖ"den tutuklu olan Müslüm Uzun ve savcı Ahmet Mithat Temel’in, Hizb-ut Tahrir davasında da aktif rol aldıkları saptandı. Şu an hepsi cezaevinde yatıyor.

Böcekçilere de Sahip Çıkmış

Dinlerarası diyalog safsatasına karşı çıkan Şahımerdan Hoca’yı delilsiz bir şekilde mahkûm eden "FETÖ"cü Zeka Kayalı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde ofisine böcek koyan hainlere hapis cezası verilmesine de karşı çıktığı öğrenildi. 2011’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan ‘böcek’ diye tabir edilen dinleme cihazıyla ilgili yapılan yargılama neticesinde 2014 yılında iddianame hazırlanmış, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulmuştu. Dönemin Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi olan Zeka Kayalı, iki hâkimin onayladığı iddianameye karşı çıkarak şerh düşmüştü. Vasat davasının kumpasçı hâkimi Kayalı, "FETÖ"cü 12 polis memuru ve eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz’ın böcek davası kapsamında 36 yıla kadar hapsinin istendiği iddianameye karşı çıkmış, "FETÖ"cülere kol kanat germişti.

SON HABERLER