loader
IŞİD DEĞİL, MUHACİR OPERASYONU: ‘5’İ ÇOCUK 9 MUHACİR’ GÖZALTINDA!

IŞİD DEĞİL, MUHACİR OPERASYONU: ‘5’İ ÇOCUK 9 MUHACİR’ GÖZALTINDA!

Köklü Değişim Medya

İstanbul Terörle Mücadele ekiplerince gerçekleştirilen IŞİD Operasyonunda “5’i Çocuk 9 Türkistan-Der üyesi” gözaltına alındı. Operasyon sonrası Türkistan-Der üyeleri ifadeleri bile alınmadan DEPORT edilmek üzere “Göç İdaresine” veriliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, dün gece yarısı Tuzla, Ümraniye, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Başakşehir ve Esenyurt ilçelerinde belirlenen 7 ayrı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Geçen yıl yakalanıp ‘Geri Gönderme Merkezi’nde doğum yapan ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün emri ile bırakılan Dilafiruz Shamsidinova ile 3 çocuğu da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.

Son dönemde yapılan operasyonlarda, daha çok Türkiye’ye sığınan muhacirler gözaltına alınıyor. Çin ve Rusya ile yapılan “Terörle Mücadele” anlaşmaları neticesinde İslami hassasiyete sahip Müslümanlar Çin ve Rusya tarafından “Terörist” olarak vasıflandırılıyor.

Türkiye’de resmi makamlarca ikamet adresleri ve iş yerleri bilinen Doğu Türkistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan uyruklu Muhacirlere yönelik operasyonlar sonucunda yakalananlar Çin ve Rusya’ya iade edilmek üzere “Göç İdaresine” teslim ediliyor.

Çin ve Rusya’ya geri iade (DEPORT) edilenler ya hemen öldürülüyor, ya da yıllarca işkence çekeceği zindanlara gönderiliyor.

Türkistan-Der Başkanı Burhan Kavuncu: “Bu insanların IŞİD’la ilgisinin olmadığını operasyonu yapanlar da biliyor. IŞİD iddiasıyla gözaltına alınanlar TEM’e, Türkistan-Der üyeleri ise ifadeleri bile alınmadan “DEPORT” edilmek üzere “Göç İdaresine” veriliyor. “Terörle ilişkili olabilir” diye de not düşülüyor. Bu yapılanlar Türkiye’nin Türkistanlı Müslümanlara zulmü olarak tarihe geçiyor.” açıklamasında bulundu.

Muhacirlere “Geri İade” Zulmü

5 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından IŞİD ile mücadele kapsamında Zeytinburnu ilçesinde bulunan 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve “terör örgütü üyesi” olmakla suçlanan 11'i çocuk, 7'si kadın olmak üzere toplamda #21DoğuTürkistanlı olarak kamuoyu olan muhacir Müslümanlar gözaltına alınmıştı.

IŞİD adı altında gözaltına alınanlar Doğu Türkistan, Tacikistan ve Kırgızistan uyruklu olup Türkiye’de oturma izni olanlar da vardı. Sonrasında Muhacir Müslümanların serbest kalması için girişimde bulunanlara, “bu işe elinizi sokmayın zira konu bizi de aşıyor; konu siyasi” denilerek el çektirildi.

Gözaltına alınan #21DoğuTürkistanlı kardeşimiz Kırklareli Pehlivan köyü geri toplama merkezine gönderildiler.  Konuya duyarlı Müslümanların sosyal medya üzerinden yoğun tepkileri sonucunda 4 ay Kırklareli Pehlivan köyü geri toplama merkezine bekletilen #21DoğuTürkistanlı Muhacir kardeşlerimiz serbest bırakıldılar.

IŞİD adı altında Muhacir Müslümanlara operasyon yapılması büyük bir zulümdür.  Bunların IŞİD’le hiçbir alakaları yok. Bu kadın ve çocuklar mı terörist?

Sınır dışı edildiklerinde Çin tarafından ağır işkencelere ve öldürülmeye maruz kalacaklarını bildikleri halde, acımadan, vebalini aldırmadan sınır dışı mı edeceksiniz?

 İlgililere çocukların, kadınların terörist olmadığını, Müslüman mazlumlara yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesini hatırlatıyoruz.

Muhacir kardeşlerimiz zulümden kaçarak Türkiye’ye sığınan misafirlerimiz. Oradan kaçıp bize sığınanları neden gözaltına alıyoruz, neden tutukluyoruz, bu masumlar kızıl Çin’e neden iade ediliyor, anlaşılır gibi değil! Bu zulmü engelleyin! Zulme rıza, zulümdür!

DoğuTürkistanlı Müslümanları Kime Teslim Ediyorsunuz? Zulme Rıza, Zulümdür!” 

SON HABERLER