loader
İRAN İLE TÜRKİYE'DEN TERÖRLE MÜCADELEDE YAKIN İŞBİRLİĞİ

İRAN İLE TÜRKİYE'DEN TERÖRLE MÜCADELEDE YAKIN İŞBİRLİĞİ

Köklü Değişim Medya

İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zulfakari yaptığı açıklamada, İran ile Türkiye'nin güvenlik ve terörle mücadele alanında ciddi bir işbirliğine sahip olduğunu açıkladı.

Zulfakari açıklamasında, “İran ile Türkiye güvenlik ve terörle mücadele alanında ciddi bir işbirliğine sahip olarak farklı havzalarda yapılan anlaşmaların hayata geçirilmesi üzerinde derin bir bakış açısına sahip” ifadelerinde bulundu.

Zulfakari sözlerine şunları da ekledi: Türkiye İçişleri Bakanı’nın Tahran’a yaptığı ziyareti kapsamında, iki ülke arasında terörden etkilenen güvenlik sorunu, uyuşturucu kaçakçılığı, endüstriyel uyuşturucu üretimi ile birlikte silah, mermi ve içki kaçakçılığı ile insan kaçakçılığı başta olmak üzere diğer organize suçlar konusunda da olumlu anlaşmalara varıldı.

İran İçişleri Bakan Yardımcısı, ilaveten, “Sözü geçen anlaşmaların iki ülkenin yürütme organlarının derin bir işbirliği yapmasını gerektirmekteydi ki bu doğrultuda da İran ve Türkiye’nin İçişleri bakanlığı yetkilileri tarafından oluşturulan ‘Ortak Çalışma Grubu Oturumu’ 3 gün süreliğine Ankara’da yapıldı” şeklinde konuştu.

SON HABERLER