loader
HİZB-UT TAHRİR’DEN SUDAN HALKINA ÇAĞRI: HİLÂFET’İ TALEP EDİN!

HİZB-UT TAHRİR’DEN SUDAN HALKINA ÇAĞRI: HİLÂFET’İ TALEP EDİN!

Köklü Değişim Medya

Hizb-ut Tahrir Sudan Vilâyeti Medya Bürosu, “Asker ve Muhalefet Aynı Seküler Madalyonun İki Yüzüdür, Onun İçin Nübüvvet Metodu Üzere Râşidî Hilâfet’i Talep Edin!” başlıklı bir basın açıklaması yayımladı.

Otoritenin sivillere devredilmesi çağrısıyla toplanan yüzbinlerce kişinin talebine değinilen basın açıklamasında, Askerî Konsey’in de devrik rejimin kullandığı yöntemlerle vakit kazanmaya çalıştığı ifade edildi. Adam satın alma, kabilecilik ve bölgecilik duygularını ajite etme ve benzeri başka yöntemlere başvuran Konsey’in her şeye rağmen halkın desteğini alamayacağının altı çizildi.

Askerî Konsey’in gerçek yüzünü gören göstericilerin sivillerin yönetiminde laik bir rejim talebinin vahametine değinilen açıklamada “… asker ve muhalefet aynı madalyonun iki yüzüdür. Ne muhalefet ne de asker adaleti tesis edemez. Çünkü adalet İslâm’a mahsustur. İyi bir yaşam, İslâm’ın hükümleriyle sınırlıdır.” denildi ve halkın özlemini çektiği adalet ve onurlu yaşamın ancak “Nübüvvet metodu üzere Râşidî Hilâfet sisteminde” olduğu hatırlatıldı.

Nübüvvet metodu üzere ikinci Râşidî Hilâfet’i kurmak için yapılması gerekenin de halkın Askerî Konsey’den otoriteyi Hizb-ut Tahrir’e teslim etmesini istemesi olduğu ifade edildi.

İşte o basın açıklamasının tam metni:

Asker ve Muhalefet Aynı Seküler Madalyonun İki Yüzüdür, Onun İçin Nübüvvet Metodu Üzere Râşidî Hilâfet’i Talep Edin!

Başkent Hartum ve Sudan’ın bazı şehirlerinde Sudan Profesyoneller Birliği ile Özgürlük ve Değişim Güçlerinin, Askerî Konsey’in otoriteyi sivillere devretmesi talebiyle yaptığı milyonluk gösteri (30 Haziran) çağrısına yüz binlerce devrimci genç katıldı. Darbeden bu yana Konsey, halkın desteğini almak için sürekli yalan söylüyor, oyalıyor. Kitlelerin desteğini almak için bu konuda devrik rejimin kullandığı yöntemlerin aynısını kullanıyor. Adam satın alıyor, kabilecilik ve bölgecilik duygularını ajite ediyor ve benzeri başka yöntemlere başvuruyor. Ancak dün yaşananlar, Askerî Konsey’in insanların kalbini kazanmak ve desteklerini almak için yaptığı her şeyin başarısız olmaya mahkûm olduğunu gösterdi. Hiçbir teşvik olmadan işlerin kötüden daha kötüye gittiğini ve Askerî Konsey’in önceki rejimin bir uzantısı olduğunu gören binlerce insan sokaklara döküldü. Fakat gösterilerde laik sivil yönetim çağrısında bulunulması işin vahim tarafıdır. Yani gösterilerde, insanlara zulüm ve baskı yapan eski rejime dönülmesi çağrısı yapıldı. Ölçü aldıkları çürük temel konusunda muhalefet ve asker aynıdır. Sistemlerini bu temelden alıyorlar, hayatlarını bu temele göre düzenliyorlar. Onlara göre hayat, pozitivizm temeline dayalıdır. İnsanların hayatını düzenleyen yasalar ve sistemler arzu ve isteğe göre belirlenir. Onun için asker ve muhalefet aynı madalyonun iki yüzüdür. Ne muhalefet ne de asker adaleti tesis edemez. Çünkü adalet İslâm’a mahsustur. İyi bir yaşam, İslâm’ın hükümleriyle sınırlıdır. Allah Subhânehu ve Teâlâ şöyle buyuruyor:

فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلا يَضِلُّ وَلا يَشْقَى * وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكًا

“Kim Benim zikrimden yüz çevirirse, mutlaka onun için sıkıntılı bir geçim vardır. Ve kıyamet günü onu, kör olarak haşredeceğiz.” [Taha 124]

Ey devrim gençliği ve ey Sudan halkı! Aradığınız onurlu yaşamı, (sivil) ya da diğer insan yapımı sistemlerde değil Nübüvvet metodu üzere Râşidî Hilâfet sisteminde ancak bulabilirsiniz. Bu yüzden hak ve hukuk devletini kurmak için Hizb-ut Tahrir ile birlikte çalışın. Hizb-ut Tahrir, halkına yalan söylemeyen bir liderdir. Nübüvvet metodu üzere ikinci Râşidî Hilâfet’i kurmak için Askerî Konsey’den otoriteyi Hizbe teslim etmesini isteyin.

Hizb-ut Tahrir

Sudan Vilâyeti Medya Bürosu

 

SON HABERLER