27 Nisan 2018 - 11 Şaban 1439
Hizb-ut Tahrir Türkiye’den, Askeri Cunta’nın Darbe Girişimi Hakkında Sert Açıklama!
2016-07-16 14:02:38 | kokludegisim.net | Hizb-ut Tahrir Türkiye’den, Askeri Cunta’nın Darbe Girişimi Hakkında Sert Açıklama!
Hizb-ut Tahrir Türkiye: ‘Bu teşebbüs sadece paralel devlet yapılanması olarak isimlendirilen Gülen hareketinin tek başına cesaret edebileceği bir girişim olamaz.’

kokludegisim.net

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu, Askeri Cuntanın darbe girişimi hakkında sert ve nasihat dolu bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama;

Kendi Halkını Katletme Pahasına Yapılan Bu Kanlı Darbe Teşebbüsü Vahşi Bir Terör Eylemidir

Dün akşam saatlerinde ne bu kadim milletin değerlerinden, ne de sahip olduğu İslami kimlikten nasiplenmemiş olan cuntacılar tarafından girişilen bu “darbe” teşebbüsü, adeta kanlı bir terör eylemi gibi masum Müslümanların katledilmesine sebep olmuştur. Pervasızca yapılan bu kanlı girişim, Müslümanların evlatları olan askerlerle, Müslüman halkı ve polisi karşı karşıya getirmiş ve yüzlerce kişinin öldürülmesine, binlerce kişinin ise yaralanmasına neden olmuştur. Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti olarak bu kanlı girişimi asla ve katâ kabul etmiyor ve katledilen Müslümanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan YAŞ kararlarıyla kendi bekâlarını tehlikede hissettikleri için önleyiciyi bir teşebbüste bulunarak sırtını halka değil de sömürgeci devletlere dayayan bu gözü dönmüş cuntacılar, kendi halkına silah doğrultarak ve bombalar atarak alçaklığın zirvesinde olduklarını göstermişlerdir. Bilinmelidir ki halka rağmen hiçbir hareket muvaffak olamayacaktır.

Cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar Türkiye’de ya kendi şahsi maslahatlarını ya da sömürgecilerin siyasi maslahatlarını yerine getirmek üzere birçok darbe teşebbüsü olmuştur. Ancak ister sonuca ulaşsın isterse de ulaşmasın, bu saiklerle yapılan tüm girişimler Müslüman halka zulümden başka bir şey getirmemiştir.

Bu darbe teşebbüsünün arkasında paralel devlet yapılanması olarak isimlendirilen Gülen hareketinin olması mümkün değildir. Çünkü bu darbe girişimi bu hareketin gücünden çok daha büyüktür. Bu darbeyi düzenleyenler, gerçek failler ve sömürgeciler hakkında ciddi bir araştırma yapıldığında, bunu yapanların arasında bir hareketliliğin olduğunu görülecektir.

Ey Yöneticiler ve Komutanlar!

Dost edindiğiniz sömürgecilerin bu ümmetin düşmanı olduğunu ne zaman anlayacaksınız? Halkın cesaretle tankların önünde nasıl durduğunu, Ya Allah ve Allah’u Ekber diyerek nasıl slogan attıklarını gördünüz. Camilerden okuttuğunuz salâlara nasıl icabet ettiklerini gördünüz. Zira onlar demokrasi için sokaklara dökülmediler, laikliğe karşı İslam için sokaklara döküldüler! Öyleyse sizlerde sömürgecilere karşı çıkın! Halkınızın tankların önüne çıktığı cesaretle, sizde Amerika, İngiltere ve diğer sömürgecilere karşı çıkın! İslam’a ve Müslümanlara düşman olanlara bu şekilde karşı çıkın! İşte ancak o zaman bu halka layık olacaksınız. Ancak o zaman makamlarınızın hakkını verebileceksiniz.

Ey Müslümanlar!

Cuntacılara karşı iktidarı koruduğunuz gibi Allah’ın dinini de koruyun. İslam’a ve Müslümanlara saldıranlara ve Allah’u Teâlâ’nın emirlerini hiçe sayanlara karşı da bu cesareti sergileyin! Cuntaya hayır dediğiniz gibi, gayrı İslami fikirlere ve nizamlara da hayır deyin! İslami hayata hâkim kılmak için de bu şekilde hareket edin. Zira cuntaya karşı darbeyi önleyenler sizlersiniz! Allah’ın izniyle bu kadim topraklarda hakkı ayakta tutanlar ve yeniden Raşidi Hilafet ile İslam’ı hayata hâkim kılacak olanlar da sizlersiniz!

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu

16 Temmuz 2016

kokludegisim.net


Yorumlar
zynb | 2016-07-18 15:38:44
Onayla
İptal
ALLAH sizlerden razı olsun:)
ZAHİD | 2016-07-29 02:56:54
Onayla
İptal
Amin

SON HABERLER