26 Mayis 2018 - 11 Ramazan 1439
Hizb-ut Tahrir’den Dünya Genelinde Hilafet Çağrısı
2017-04-27 18:50:34 | Köklü Değişim Medya | Hizb-ut Tahrir’den Dünya Genelinde Hilafet Çağrısı
Hizb-ut Tahrir, dünyanın dört bir yanında Hilafet’in ilgasının Hicri yıldönümü vesilesiyle Hilafet’e özlem programları düzenledi.

Köklü Değişim Medya

Hizb-ut Tahrir, Hicrî 28 Receb 1342/Miladî 3 Mart 1924’te ilga edilen Hilafet’in önemini hatırlatmak üzere dünya genelinde bir takım etkinlikler organize etti. Türkiye’den Avrupa ve Amerika’ya, Endonezya’dan Filistin’e dünyanın birçok bölgesinde 28 Receb’in tarihteki izdüşümü ve vahim sonuçları İslam Ümmeti’ne tekrar hatırlatıldı.

Endonezya, Malezya ve Filistin’de bu minvalde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan bölgelerden...

 

Hizb-ut Tahrir Endonezya tarafından “Geniş kapsamlı Receb ayı anma etkinlikleri: Hilafet'in ilgasıbaşlığıyla yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Hizb-ut Tahrir Endonezya Receb ayının başlamasıyla ülke çapında 36 büyük şehrinde İslam ümmetine Hilafetin yıkılışı hatırlatmak için etkinlikler düzenliyor.

Geniş katılımlı araçlar ve motosikletlerle gösteriler yapıldı ve ana caddelerdeki gösterilerde Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in Raye ve Ukab bayraklarının Hilafet ve Nizam ile önemine vurgu yapıldı ve karanlık beşeri sistemler yerine Hilafet'e ışık tutuldu.” Etkinlikler, 23 Nisan 2017 Pazar günü Cakarta'da âlimlere ve Cakarta dışından gelen ziyaretçilere yönelik olarak yapılan Hilafet konferansı ile sonlandırıldı.

Endonezya faaliyetlerden görüntüler:

 

Mübarek Belde Filistin’de ise Hizb-ut Tahrir “Hilafet Zayıflık Sonrası Güç, Korku Sonrası Güvenliktir” başlıklı açıklamasında şu hususlara yer verdi:

“Hizb-ut Tahrir Mübarek Belde Filistin bu büyük acının yıl dönümünü samimi Müslümanları motive edip hareketlendirmek ve vakıanın farkında olmayanları bilinçlendirmek amacıyla Batı Şaria ve Gazze Şeridinde; konuşmalar, seminerler, dersler, ziyaretler ve gösteriler şeklinde etkinlikler düzenliyor. Allah’tan inananları fikirlerimize kalplerini açmasını ve safımıza iletmesini diliyoruz.”

Hizb-ut Tahrir Filistin, çalışmalarına Batı Şeria ve Gazze’de üç hafta ardı ardına halk ve ileri gelenler ile yakın temas ederek başladı. Çalışmalar dersler, konuşmalar, sohbetler ve seminerler ile devam etti. Ayrıca fikri temaslar için stant ve gösterilerin ardından 18 Nisan 2017’de merkez bölgede, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü Ramallah’ta seminerler ve ayrıca Gazze Han Yunus’ta 25 Nisan 2017 Salı günü büyük bir konferans düzenledi.

Ayrıca Hizb-ut Tahrir Mübarek Belde Filistin Medya Bürosu, Hilafet’in yokluğunda Ümmet’in neler çektiğinin ve kurtuluşunun tek yolunun Hilafet olduğunun anlatıldığı kısa bir belgesel hazırladı:


Hizb-ut Tahrir, Amerika’da ise 28 Receb’i düzenlediği bir konferansla Amerikalıların gündemine taşıdı:

 

Hizb-ut Tahrir Malezya da çeşitli basın açıklamaları, motosikletli konvoylarla Raye ve Ukabların ön plana çıkarıldığı farklı aktivitelerle 28 Receb etkinliklerini tamamladı.

Malezya’dan görüntüler:
Yorumlar

SON HABERLER