loader
HAKİMLER FETÖ’DEN TUTUKLU MAĞDUR MÜSLÜMANLAR NEDEN HALA ZİNDANLARDA?

HAKİMLER FETÖ’DEN TUTUKLU MAĞDUR MÜSLÜMANLAR NEDEN HALA ZİNDANLARDA?

Köklü Değişim Medya

Türkiye’de adalete olan güvensizlik her geçen gün artıyor. FETÖ şebekesinin zulmüne uğrayan binlerce masumun mağduriyeti hâlâ giderilmedi. Sadece fikri ve siyasi olarak FETÖ’nün karşısında duran Müslümanlar, çeşitli kılıflarla derdest edildiler.

Milli Gazete'deki Haberde FETÖ Mağduru Müslümanlara Yargı Zulmünün Devam Etiği Anlatıldı.

Özellikle Tahşiye, Selam Tevhid, İhya-Der, Hizb-ut Tahrir gibi oluşumlar, hiçbir silahlı eyleme katılmamalarına rağmen silahlı terör örgütü olarak lanse edildiler. 2001 ila 2013 yılları arasında binlerce insan haksız yere yargılandı. Sadece 2004 yılında 400 sanık hakkında DGM’den beraat kararı çıkmasına rağmen Yargıtay kararları bozmuş ve hiçbir silahlı olaya karışmamış insanlara 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmişti. Şimdi ise kararlara imza atan 62 yargı üyesi ya hapiste ya da firari.

Yargıtay’da Müslümanlara Fetö Kumpası

Mahkemelerin, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden talep ettikleri bilgilendirme yazılarında da “Hizb-ut Tahrir’in kanunun öngördüğü şekilde bir terör örgütü olmadığı açıkça belirtildi.” İfadesi yer alıyor. Hatta Ankara 1 No’lu DGM’nin 2003/60 esas numaralı dava dosyasındaki karar neticesinde, bu fiillerin kanunen suç sayılmadığı savcı tarafından dile getiriliyor ve tüm sanıkların beraatlerine karar veriliyor. Aynı şekilde Adana 2 No’lu DGM’den de beraat kararı çıkıyor. Ancak 9. Yargıtay Ceza Dairesi’nin 19 Nisan 2004’te çıkardığı bir içtihat ile kararlar bozulup ceza hükme bağlanıyor. Daha sonraki davalarda da bu karar esas alınıyor. O dönem 9. Yargıtay Ceza Dairesi üyesi sonrasında da başkanı olan Ekrem Ertuğrul, 15 Temmuz sonrası tutuklanan isimler arasında.

Kumpasın Medya Ayağı

Hizb-ut Tahrir, Türkiye’de 1960 yılından beri faaliyet göstermesine rağmen hareket ilk defa kamuoyu tarafından 2005 yılında duyuldu. Hilafetin kaldırılışının 84. yıldönümünde Fatih Camii’nde bir basın açıklaması yaptılar. 2 bin 500 kişinin katıldığı açıklamada hiçbir olay çıkmadı. Ancak FETÖ medyası, televizyon ve gazetelerinde Hizb-ut Tahrir’i hedef tahtasına oturttu. Ortada hiçbir illegal fiil olmamasına rağmen harekete operasyon yapıldı ve birçok masum vatandaş tutuklanarak cezaevine konuldu. FETÖ daha sonra kendi kanalındaki Şubat Soğuğu isimli dizide de aynı senaryoyu oynattı. Ayrıca Gülen, Fatih Camii’ndeki açıklama ile ilgili STV’ye bağlanarak görüşlerini açıkladı. FETÖ’ye yakın diğer yayın organları da bu açıklama doğrultusunda Hilafet çağrısı yapanları terörist damgasıyla servis etti.

SON HABERLER