loader
FURKAN VAKFI'NDAN ARALARINDA ALPARSLAN KUYTUL'UN DA BULUNDUĞU 5 KİŞİ TUTUKLANDI

FURKAN VAKFI'NDAN ARALARINDA ALPARSLAN KUYTUL'UN DA BULUNDUĞU 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Köklü Değişim Medya

Furkan Vakfı'na yönelik operasyonda yaklaşık on gün önce gözaltına alınan 28 kişi adliyeye sevk edildikten sonra gece geç saatlerde aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Adana merkezli 3 ilde yürütülen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 kişi savcılıkta ifade verdi. Hâkimlik işlemlerinin ardından 5 kişi tutuklandı, 23 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

28 Şubat Uygulamaları

Hemen her çevreden “28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin!” talebinin en yüksek sesle dillendirildiği bu günlerde, Müslümanlara yönelik 28 Şubat uygulamaları devam ediyor. Müslümanlara yönelik yeni operasyonların yapılması Türkiye’de hükümetler, siyasi iktidarlar, güç odakları, yargı mensupları değişse de Müslümanlara yönelik uygulamalarda bir şeyin değişmediğini göstermektedir.

Vakfa Yönelik Operasyon

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, 30 Ocak'ta 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 vakıf yönetici ve üyesi gözaltına alınmıştı. Operasyon sonrası Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına mahkemece kayyum atanmıştı.

SON HABERLER