27 Mayis 2018 - 12 Ramazan 1439
Esed’den Kimyasal Katliam: 100 Ölü (VİDEO)
2017-04-04 15:35:33 | Ajanslar | Esed’den Kimyasal Katliam: 100 Ölü (VİDEO)
Esed rejimine ait savaş uçaklarının, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun bölgesine klor gazıyla saldırısında çocukların da olduğu 100 sivilin öldüğü, 500 kişinin de gazdan etkilendiği bildirildi.

Köklü Değişim Medya

Suriye'de rejimin savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun bölgesine klor gazlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda 100 sivil hayatını kaybetti. İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun bölgesine gerçekleştirilen klor gazlı saldırıda 100 sivilin öldüğü, 500 kadar kişinin de gazdan etkilendiği bildirildi. Gazdan etkilenenlerin çevredeki hastanelere kaldırıldığı açıklandı. Ölü sayısının artabileceğinden korkuluyor.

İdlib'deki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu sabah erken saatlerde rejime ait savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun beldesine klor gazıyla saldırdı.

Gelen son haberlere göre ölü sayısının 100’e, gazdan etkilenenlerin sayısı ise 500’e yükseldiği bildirildi.

15 Kişi Türkiye'ye GetirildiGazdan etkilenenlerden kritik durumdaki biri erkek, kalanı kadın ve çocuklardan oluşan 15 kişi, ambulanslarla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye getirildi.

İdlib'in El Habit beldesine dün gece düzenlenen klor gazlı saldırı, 20 sivili zehirlemişti. İdlib'deki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu sabah erken saatlerde rejime ait savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun beldesine yeniden klor gazıyla saldırdı.

Suriye İdlib’e klor gazıyla düzenlenen saldırıdan etkilenenlerin getirilmesi için Hatay Reyhanlı'daki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda, sağlık ekipleri ve ambulanslar beklemeye başladı.

Özel kıyafetler giyen Türk sağlık ekipleri, Suriye'den gelen hastaları sınır kapısında karşıladı.

Han Şeyhun'da ölü sayısının yükselmesinden endişe ediliyor.


Yorumlar

SON HABERLER