loader
ERDOĞAN:

ERDOĞAN: "GELİN BU DÜNYADA YENİ BİR BARIŞIN TEMELİNİ ATALIM"

Köklü Değişim Medya

İstanbul Global Girişimcilik Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyoruz ki gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım. Böyle rastgele bu ülkelere bombaları yağdırmayalım. Varil bombalarını yağdırmayalım” şeklinde konuştu.

Dünyadaki çatışmalara dikkat çeken Erdoğan, “Lafa geldiği zaman, 'Barış, barış, barış.' Bu nasıl barış? Gel vur burayı ondan sonra 'barış' de. Olmaz olsun böyle barış. Dürüst olalım. Samimi olalım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kapitalist sömürgecilerin insanlığı nasıl “açlık ve sefalete” mahkûm ettiklerini görmezden gelerek onlara çağrıda bulunarak “gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım" dedi.

Erdoğan'dan Dünyaya Çağrı

Erdoğan konuşmasında; “Biz diyoruz ki gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım, rastgele bombalar yağdırmayalım. Bedelini şöyle bir çıkardığımız zaman, büyük rakamların kullanıldığı ve aşırı derecede sefaletin sürdüğü bir dünya reva mıdır? Lafa gelince barış! Nasıl barış? Olmaz olsun böyle barış! Biz 31 milyar dolar Türkiye'deki mülteciler için harcama yaptık. Dünyadan size bir şey gelmedi mi? AB'nin bize verdiği söz 3+3 milyar euro bizim hesaplara geçen, UNESCO vasıtasıyla Kızılay ve AFAD'a geliyor. 1.850 milyar euro. Gelen bir şey yok. Gelene bakarım. Gelse de gelmese de biz o mültecileri evimizde özellikle misafir etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

SON HABERLER