27 Mayis 2018 - 12 Ramazan 1439
Doğu Guta’da ‘Böbrek Hastaları’ Ölümle Karşı Karşıya
2017-03-16 14:11:44 | Ajanslar | Doğu Guta’da ‘Böbrek Hastaları’ Ölümle Karşı Karşıya
Suriye’de rejimin kuşatması altındaki Şam’ın Doğu Guta bölgesinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı hayatını kaybeden ‘diyaliz hastası’ sayısının üçe yükseldiği bildirildi.

Köklü Değişim Medya

Doğu Guta'da hizmet veren Şam Kırsalı İhtisas Hastanesi, Beşşar Esed rejiminin kuşatması altındaki bölgede, yılbaşından bu yana diyaliz tedavisi gören 3'üncü böbrek yetmezliği hastasının da hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hastane yaptığı basın açıklamasında, diyaliz bölümünde böbrek yetmezliği tedavisi gören Muhammed Amra’nın hayatı kaybettiğini ve böylece tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı hayatını kaybeden hata sayısının üçe yükseldiğini belirtti.

Hastane yetkililerinin sosyal medyada yayınladığı açıklamada, hastaların ölüm sebebi “Esed rejiminin, Birleşmiş Milletler yardım konvoyunun bölgeye girişine izin vermemesi ve engellemesi nedeniyle bölgeye bir hafta önce girmesi beklenilen diyaliz malzemelerinin bitmesi” olarak belirtildi.

39 Hasta Yaşam Mücadelesi Veriyor

Duma’da hizmet veren Şam Kırsalı İhtisas Hastanesi yetkilileri, bölgede kayıtlı 39 diyaliz hastası olduğunu ve diyaliz hastalarının tıbbi malzemelerin gecikmesi nedeniyle tehlike altında olduğunu belirtti.


Yorumlar

SON HABERLER