loader
“ÇÖKEN BİNADA ÖLENLERİN SAYISI 11’E YÜKSELDİ”

“ÇÖKEN BİNADA ÖLENLERİN SAYISI 11’E YÜKSELDİ”

Köklü Değişim Medya

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal'da çöken binada hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükseldiğini ve arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

İstanbul Kartal’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın riskli binalar listesinde olmayan bir bina kendiliğinden çökmüştü. Deprem ya da bir dış etki olmadan, kendiliğinden çöken binalar, olası bir deprem sırasında ürkütücü olayların yaşanabileceğini akıllara getiriyor.

Bakan Soylu, göçüğün ardından yaklaşık 31 saattir ekiplerin büyük bir gayretle çalışmasını sürdürdüğünü belirtirken, hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükseldiğini söyledi. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Soylu, yaşamını yitiren vatandaşların kimlik tespiti için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Enkazın bulunduğu yerde bir açıklama yapan Soylu, şöyle devam etti:

"Şu anda gerek AFAD ekipleri, gerek itfaiye ekipleri, büyükşehir belediyesi, gerek Sağlık Bakanlığının 112 ekipleri, gerek jandarma kurtarma ekipleri, gerekse UMKE'ler, gerekse de sivil toplum kuruluşlarının ve belediyelerin kurtarma ekipleri, hakikaten insanüstü bir gayretle çalışmalara devam ediyorlar. Duamız, gayretimiz ve çalışmalarımız enkazın altında şu anda bulunan vatandaşlara sağ salim şekilde erişilebilmeleridir. Bunun için hakikaten çok titiz ve önemli bir çalışmayı arkadaşlar ortaya koyuyorlar."

Enkaz altında kalan yakınlarını sabırla ve metanetle bekleyen ailelere şükranlarını sunan Soylu, "Allah sabırlarını arttırsın, hepimizin, bütün milletimizin, geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz. Çalışan arkadaşlarımıza gayret vermesi için Cenabı Allah'a dua ediyoruz. Çünkü onların da gayretleri, moralleri önemli. İnşallah şu anda bu çalışmalar, bu dediğim ölçüler seviyesinde yürümektedir. Allah, bizim de buradaki çalışan kardeşlerimizin de yardımcısı olsun inşallah." dedi.

SON HABERLER