27 Nisan 2018 - 11 Şaban 1439
Çin Yönetimi Müslümanları Domuz Eti Yemeye Zorluyor
2018-04-17 11:21:34 | Ajanslar | Çin Yönetimi Müslümanları Domuz Eti Yemeye Zorluyor
Çin Komünist Parti yetkilileri Doğu Türkistanlıların hükümete olan sadakatinden emin olmak ve faaliyetlerini izlemek için her ay 2 ile 5 gün arası zorla Uygurlu Müslümanların evlerinde kalıyor.

Köklü Değişim Medya

Çin Komünist Parti yetkilileri Doğu Türkistanlıların hükümete olan sadakatinden emin olmak ve faaliyetlerini izlemek için her ay 2 ile 5 gün arası zorla Uygurlu ailelerin evlerinde kalıyor.

Ayrıca Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in komünist rejimi, her bireye ateizmi empoze etme kapsamında Uygur Müslümanlarına zorla domuz eti yediriyor.

ABD merkezli Hristiyan insan hakları grubu Heritage Vakfı tarafından Cuma günü Çin'deki ihlaller üzerine düzenlenen bir tartışma sırasında vakfın kurucusu ve başkanı olan Bob Fu, Çin baskısının Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Doğu Türkistan'da yüksek olduğunu kaydetti. 

Fu ayrıca, “Komünist parti yetkilileri hükümete olan sadakatinden emin olmak ve faaliyetlerini izlemek için her ay 2 ile 5 gün arası zorla Uygurlu ailelerin evlerinde kalıyor. "İslami aşırılıktan veya siyasi muhalefetten" şüphe ettikleri Müslümanları da 'düşünce değiştirme merkezleri'ne yolluyorlar.” dedi.

Fu'nun iddiasına göre bu merkezlere yollanan Müslümanlara zorla domuz eti yediriliyor, hatta kamp mahkumlarına özel olarak tasarlanmış kulaklıklar takılıyor ve 24 saat boyunca Komünist partinin propagandası dinletiliyor. Bunlar şu anda oluyor diyen Fu, çoğu insanın akıl sağlığını yitirdiğini söylüyor.

Doğu Türkistan'ın her santimetresi Çin hükümeti tarafından izleniyor. Ateist Şi rejimi ülkedeki Müslümanları “Çinlileştirmeye" çalışıyor.

Başkan Şi her beş yılda bir düzenlediği Komünist Parti konferansında, tüm dinlerin sosyalist temel değerleri kabul ederek daha çok "Çin'li" olması gerektiğini söylemişti. 


Yorumlar

SON HABERLER