loader
ABD, BÖLGE DEVLETLERİ KORUYORUZ DİYEREK HARAÇ İSTEDİ

ABD, BÖLGE DEVLETLERİ KORUYORUZ DİYEREK HARAÇ İSTEDİ

Köklü Değişim Medya

ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Beyaz Saray'da gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısında, İran'la nükleer anlaşma ve Suriye konusunda açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İran İle Yürütülen Nükleer Müzakerelere Dair Konuştu.

İran'la nükleer anlaşma konusunda diplomatik yollarla çözüme gidilmesi gerektiğini düşündüklerini anlatan Macron, "Şu andan itibaren İran'la yeni bir nükleer anlaşma konusunda çalışmak istiyoruz. Orta Doğu bağlamında İran'la yeni müzakerelere Türkiye ile Rusya'nın da katılması gerekir." ifadelerini kullandı.

İran'la nükleer anlaşmanın çok kötü bir anlaşma olduğunu dile getiren ABD Başkanı Trump ise anlaşmanın kaderiyle ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve Fransa ile bu konuda çok verimli görüşmeler yaptıklarını bildirmekle yetindi.

Bölge Ülkelerine Finansal Yükümlülük Çağrısı

Öte yandan Trump, Amerikan askerlerinin Suriye'den ülkelerine dönmesini istediğini, ancak İran'ın IŞİD'in mağlup edilmesinden boşalan alanda etkin olmasını da istemediğini vurguladı.

"Eve dönmek istiyoruz ancak güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde izimizi bırakmak da istiyoruz" ifadelerini kullanan Trump, bölgedeki zengin bazı ülkelerin Suriye krizinin çözümünde ihtiyaç duyulan finansal desteği bundan sonra daha fazla sağlaması gerektiğini belirtti.

Trump, "Orta Doğu'ya 18 yılda 7 trilyon dolar harcadık ve karşılığında neredeyse hiçbir şey alamadık. Çok zengin olanlar da dahil bölgedeki bazı ülkeleri koruyoruz. Şimdi ortaya çıkıp orada olanlar için ödemeyi yapmalılar." sözlerine yer verdi.

ABD, Müslümanları, İşbirlikçi Yöneticilerden Kestiği Haraç İle Katlediyor

ABD yıllarca sömürdüğü Ortadoğu’ya 7 trilyon dolar harcadık diyerek borç içinde yüzen ekonomisini bölge ülkelerden kesilen haraç ile düzeltmenin derdinde. Irak’ın petrol gelirlerinden savaş tazminatı adı altında sömürdüğü tutar bahsettiği 7 trilyon dolardan çok daha fazla. ABD dayattığı ideolojisi Kapitalist Demokrasi’nin bekâsı için hem Müslümanları katlediyor hem de bu katliamda harcadığı tutarı İslam beldelerinin başındaki yöneticilerden tahsil ediyor. Koltuklarınızda oturmak istiyorsanız dayattığım nizama sahip çıkmak için elinizden geleni yapacaksınız tehdidi ile işbirlikçi yönetimlere faturayı kesiyor.

SON HABERLER