21 Şubat 2018 - 5 Cemaziye'l-Ahir 1439
‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’
2017.09.28 11:34 | ‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’
2017-05-06 18:51:07 | Köklü Değişim Medya | ‘Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır’
Köklü Değişim Medya

TÜRDEB’in düzenlediği 8. Uluslararası Dergi Fuarı kapsamında İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Sünnet, İslamî Hayatın Kaynağıdır” başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

İmamoğlu sunumuna Sünnet’in tarifini yaparak başladı. Ardından, bugün “Sünnet inkarcıları”nın iddia ettiklerinin tam aksine Sünnet’in de vahyin bir parçası olduğunu delilleriyle izah etti. Sünnet’in devre dışı bırakılarak İslam’ın anlaşılmasının ve yaşanabilmesinin mümkün olmayacağını vurgulayan İmamoğlu, son olarak, Allah’ın rızasını kazanmayı amaçlayan bir Müslümanın Sünnet olmadan bunu gerçekleştirmesinin mümkün olmadığının altını çizdi.

Musa Bayoğlu ise konuşmasında; Oryantalistlerin İslam’a olan saldırılarına dikkat çekti. Oryantalistlerin, İslam’ın doğru bir şekilde anlaşılmasını engellemek amacıyla dinin ikinci kaynağı olan Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in Sünneti’ne dolayısıyla hadislere yönelik kasıtlı bir saldırı gerçekleştirdiklerini, Sünnet’in Kur’an’dan ayrılması gerektiğini söyleyerek bu konuda zihinlerin bulandırılmasını amaçladıklarını, ifade etti.

Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleştirilen konferansa, takipçilerimizden ve fuar ziyaretçilerinden çok sayıda katılım gerçekleşti.
Yorumlar

DİĞER FAALİYETLERİMİZ